AVIS nie tylko na wakacje

Autor tekstu: , Data publikacji:

- Pomimo wielu niewiadomych odnośnie podróżowania w sytuacji, rynek turystyczny oraz sektor wynajmu samochodów mają więcej powodów do optymizmu niż w ubiegłym roku. Program szczepień trwa – zarówno w Polsce, jak i za granicą – i będzie to miało bezpośredni wpływ na tegoroczne wakacje. Gdy tylko w pełni powrócimy do podróżowania, jesteśmy gotowi sprostać potrzebom naszych Klientów - mówi w rozmowie Business Travellerem Sascha Hümmerich, dyrektor  generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.

Business Traveller Poland: Minął już ponad rok od czasu, gdy w Polsce ogłoszono pierwszy lockdown, teraz hotele zostały ponownie otwarte. Jak będzie wyglądał tegoroczny sezon wakacyjny w Polsce i za granicą?

Sascha Hümmerich: Dla całej branży turystycznej miniony rok był pełen wyzwań. W Avis Budget Group zadziałaliśmy szybko i zdecydowanie, aby z jednej strony zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz Klientów, z drugiej natomiast zapewnić, że wybierając jedną z marek Avis Budget Group, nasi Klienci mogą rezerwować auta i podróżować ze spokojem.

Sasha Hümmerich

Przede wszystkim wynajem samochodu pozostaje indywidualną, bezpieczną, elastyczną i wygodną alternatywą wobec innych środków transportu. Wszystko to czyni go idealną opcją dla Polaków wyjeżdżających latem na wakacje w kraju lub za granicę. Jeśli natomiast Polacy wybiorą cel podróży w kraju, mogą mieć pewność, że zarówno marka Avis, jak i Budget zaoferują im odpowiednie auto, elastyczną politykę rezerwacji w razie zmiany ich planów, pakiet ochrony ubezpieczeniowej ze zniżką w ramach Avis Inclusive, możliwość odprawy samochodu online przed przybyciem do punktu najmu poprzez Digital Check-In, a także Obietnicę Bezpieczeństwa Avis oraz Obietnicę Bezpieczeństwa Budget, czyli wzmocnione procedury mycia aut.

Pomimo wielu niewiadomych odnośnie podróżowania w sytuacji, rynek turystyczny oraz sektor wynajmu samochodów mają więcej powodów do optymizmu niż w ubiegłym roku. Program szczepień trwa – zarówno w Polsce, jak i za granicą – i będzie to miało bezpośredni wpływ na tegoroczne wakacje. Gdy tylko w pełni powrócimy do podróżowania, jesteśmy gotowi sprostać potrzebom naszych Klientów.

Business Traveller Poland: W jaki sposób otwarcie hoteli wpływa na branżę wynajmu aut? Z pewnością będzie to pozytywny bodziec.

Sascha Hümmerich: Zdecydowanie tak. W maju hotele w Polsce zostały ponownie otwarte, a to oznacza również otwarcie sektora turystycznego i przekłada się na większą liczbę podróży krajowych oraz większą mobilność Polaków. Powrót do podróżowania w kraju i za granicą to dobra wiadomość z perspektywy marek Avis i Budget. Jeśli ludzie pozostaną w kraju i będą odbywać podróże wewnętrzne, mamy dla nich szeroką gamę samochodów, które spełnią oczekiwania każdego Klienta. Jeśli natomiast zdecydują się na podróż samolotem, również jesteśmy na to gotowi – posiadamy wiele stacji wynajmu samochodów na lotniskach na całym świecie. Oczywiście otwarcie hoteli zachęciło do podróży również biznesmenów, co także jest świetną wiadomością dla branży wynajmu samochodów.

Business Traveller Poland: Czy spodziewa się Pan, że – podobnie jak w ubiegłym roku – będziemy chętniej podróżowali po kraju, niż za granicę?

Sascha Hümmerich: Wszystko zależy od procesu szczepień, a także od potencjalnych ograniczeń w podróżowaniu. Wynajem samochodów pozostaje idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują prywatnego, bezpiecznego i wygodnego sposobu na podróżowanie – zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

Woman photographing beautiful landscape above the clouds near the car on the sunset

Business Traveller Poland: Jak bardzo tegoroczne lato będzie różnić się od ubiegłego?

Sascha Hümmerich: W związku z restrykcjami spowodowanymi COVID-19, nadal żyjemy w pandemicznym świecie. Szczepienia są kluczowe, ponieważ pozwolą znów podróżować. Wynajmujący wciąż przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa. Właśnie dlatego kontynuujemy program Obietnica Bezpieczeństwa Avis.

Business Traveller Poland: Ubiegłej jesieni rozmawialiśmy z Martinem Gruberem, który obecnie jest wiceprezesem ds. handlowych w Avis Budget Group i dyskutowaliśmy o nowych trendach w mobilności osób, które pojawiły się na skutek pandemii. Jakie trendy obserwuje Pan obecnie, po kilku kolejnych miesiącach? Czy spodziewa się Pan, że utrzymają się one również po zakończeniu pandemii?

Sascha Hümmerich: Jeszcze przed pandemią nasi Klienci oczekiwali szybkiej usługi z ograniczeniem kontaktu. To, co w czasach sprzed pandemii było mile widzianą opcją, teraz stało się czynnikiem, który naprawdę wyróżnia. Dlatego wdrożyliśmy Digital Check-In, czyli odprawę samochodów online. Dzięki niej można wykonać taką odprawę na naszej stronie internetowej, skracając czas transakcji. Ideą, która nam przyświecała we wdrożeniu tego rozwiązania, było wsparcie ludzi w przestrzeganiu zasad dystansu społecznego. To również ułatwienie procesu wynajmu samochodów. Digitalizacja usług to z pewnością trend, który zostanie z nami i z którego chętnie będą korzystać osoby podróżujące zarówno prywatnie, jak i biznesowo. W ubiegłym roku obserwowaliśmy większą popularność podróży krajowych. Mogłoby się wydawać, że po ponownym otwarciu granic w każdym kraju trend ten zaniknie, ale w rzeczywistości może być odwrotnie. Wielu podróżujących, którzy kiedyś chętniej wyjeżdżali za granicę, odkryli fantastyczne lokalizacje na wyjazd weekendowy lub wakacyjny bliżej domu. Może się zatem okazać, że nawet jeśli będą mogli podróżować za granicę, postanowią dalej odkrywać Polskę. Ten trend może pozostać z nami na dłużej.

Business Traveller Poland: Podróże biznesowe, czy wakacyjne – który z tych segmentów odrodzi się pierwszy po pandemii? Jak to będzie wyglądało z perspektywy wynajmu samochodów?

Sascha Hümmerich: W sektorze mobilności osób wiele zależy od pory roku. Wiosna i lato zawsze są gorącym okresem dla biznesu Avis pod względem wyjazdów wypoczynkowych. Tak było również w ubiegłym roku. Wszyscy tęsknią już za podróżowaniem i odkrywaniem nowych miejsc, zatem mamy duże oczekiwania odnośnie tegorocznego sezonu letniego. Segment podróży biznesowych otworzy się wraz z wyjazdami wczasowymi, ale wzrośnie – po wakacjach.

Business Traveller Poland: Jakie zachęty stosujecie, aby skłonić Klientów do wynajmu samochodów?

Sascha Hümmerich: Jesteśmy dumni z naszej elastycznej polityki w zakresie rezerwacji, w ramach której Klient może ją anulować lub zmienić do 24 godzin przed dniem rozpoczęcia wynajmu w przypadku wyboru najmu z wcześniejszą opłatą – opcją „Zapłać teraz” oraz aż do momentu rozpoczęcia wynajmu w przypadku rezerwacji z opcją „Zapłać później”. Oferujemy też zniżkę 10 procent dla tych, którzy zarezerwują samochód online z wyprzedzeniem. Klienci korporacyjni mogą natomiast liczyć na gwarancję stałej ceny. Dajemy im stabilność kosztową w przypadku najmu krótkoterminowego – bez względu na to, kiedy zdecydują się na wynajem, cena pozostaje dla nich bez zmian.