Centrum hotelowo-handlowe w Szczecinie

Autor tekstu: , Data publikacji:

W Szczecinie przy alei Wyzwolenia na terenie Zakładów Odzieżowych Dana powstaje nowoczesne centrum handlowo- hotelarskie. Inwestorem przedsięwzięcia jest polska spółka J.W. Construction Holding S.A.

W ramach przeprowadzanej w Szczecinie inwestycji w budynku należącym w przeszłości do Zakładów Odzieżowych Dana powstaje czterogwiazdkowy hotel. Obecnie w hotelu trwają prace wykończeniowe. W obiekcie znajdzie się łącznie 100 pokoi i apartamentów oraz apartament prezydencki stworzony w zaadaptowanym poddaszu. Na poziomie -1 znajdą się z kolei udogodnienia takie jak hotelowy klub, sale konferencyjne, a także Centrum Spa i fitness. Hotel ma zostać uruchomiony dla gości wraz z początkiem czerwca br. – informuje portal propertynews.pl.

– Prace modernizacyjne 4-gwiazdkowego hotelu Dana w budynku po byłych Zakładach Odzieżowych Dana znajdują się w fazie finalizacji. Bryła budynku pozostała w dotychczasowej formie, co pozwoliło zachować jego autentyczny charakter i wartości historyczne Szczecina w nowoczesnej adaptacji – tłumaczy Józef Wojciechowski, przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.

Drugą częścią przeprowadzanej inwestycji będzie budowa 28 piętrowego wieżowca Hanza Tower. Wnętrza budynku zostaną przeznaczone przede wszystkim na działalność usługową. Wewnątrz znajdą się m. in. banki, kawiarnie, restauracje, butiki, rozbudowane centrum konferencyjne oraz powierzchnie biurowe przeznaczone pod wynajem.

-Inwestycja jest imponującym przedsięwzięciem, pracujemy nad planem jej finalizacji. Będzie to nasza priorytetowa inwestycja na Pomorzu, stworzymy jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie polska gościnność będzie połączona z najwyższymi europejskimi standardami, jakości oraz multifunkcjonalne prestiżowe centrum biznesowe z zapleczem usługowo-handlowym – dodał Wojciechowski.