Warszawa. Historia i nowoczesność

, Data publikacji:

Warszawa zwykle kojarzy się z dynamicznym, dużym miastem, do którego jeździ się na spotkania biznesowe, szkolenia czy konferencje. Jednak miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, które sprawdzą się podczas rodzinnej wycieczki z dziećmi, czy romantycznego wypadu. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na zwiedzanie stolicy. Weekend może być za krótki, bo jest to niezwykle ciekawe miasto. Miejsca zabytkowe, nierzadko naznaczone krwawymi losami naszych dziejów graniczą w najnowocześniejszymi budynkami.

Warszawa dla najmłodszych

Dla tych, którzy wybierają się do stolicy z dziećmi, znajdzie się tutaj mnóstwo ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Centrum Nauki Kopernik – to wspaniałe miejsce dla dużych i małych, gdzie każdy może świetnie się bawić poznając tajniki nauki i techniki. Jest tu wiele stałych wystaw, jak i tych organizowanych okazjonalnie. Z całą pewnością nie jest to muzeum, w którym ogląda się eksponaty, których nie można dotknąć. To jedno z miejsc, gdzie wszystkiego można doświadczyć namacalnie, można wykonać wiele doświadczeń, zbudować instrument muzyczny, czy na własnej skórze przekonać się jak może oszukiwać nas nasz mózg, czyli jak działają złudzenia optyczne. Miejscem o zupełnie innym charakterze jest Pałac Kultury i Nauki. Punkt charakterystyczny Warszawy, z którego szczytu rozpościera się piękny widok. Pałac Kultury i Nauki jest tak charakterystyczny dla krajobrazu naszej stolicy, jak wieża Eiffla dla Paryża. W tym charakterystycznym budynku znajdują się Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, które z pewnością zainteresują dzieci. Be Happy to również świetne i bardzo nietypowe miejsce, które z całą pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. W pierwszym Muzeum Szczęścia i Iluzji można nie tylko organizować sesje fotograficzne, ale również kręcić teledyski czy też po prostu miło spędzić czas w sposób twórczy i niestandardowy.

Romantyczny weekend we dwoje

Warszawa to oczywiście niepowtarzalne miejsce na weekend dla zakochanej pary. Można wybrać się na spacer po Starym Mieście, które jest z pewnością niezwykłą wizytówką stolicy. Zostało wpisane na listę zabytków UNESCO, choć w latach 40-tych ubiegłego wieku popadło w kompletną ruinę z powodu zniszczeń spowodowanych działaniami wojennymi. Dziś jest przepięknie odbudowane po licznych zniszczeniach z okresu drugiej wojny światowej. Zrekonstruowano je według dawnych planów, wzniesiono niemal od zera z pozostałych po wojnie gruzów. Zwiedzając przepiękną warszawską Starówkę warto odwiedzić niezwykłą ulicę Kozią. To właśnie tu znajduje się bardzo ciekawy „most westchnień”, łączący kamieniczki po obu stronach ulicy. Koniecznie trzeba odwiedzić również Plac Zamkowy, który bez wątpienia jest wraz z otaczającą go zabudową jedną z najważniejszych i najbardziej kojarzących się z Warszawą atrakcji. Plac ten został wyznaczony na początku XVIII wieku. Znajduje się na nim słynna Kolumna Zygmunta III Wazy. Wbrew pozorom w Warszawie znajdziemy mnóstwo zieleni. Wspaniałe, rozległe parki są tutaj wyjątkowo dobrze utrzymane, co sprzyja temu, by spędzać w nich wolny czas. Nie sposób nie wspomnieć o Łazienkach Królewskich, czyli ulubionym parku warszawiaków, odwiedzanym równie chętnie przez przybywających do stolicy turystów. W samym sercu tej oazy zieleni znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski, czyli Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Jak widać w Warszawie wprost nie sposób się nudzić, a gdzie się zatrzymać? B&B hotel Warszawa jest położony blisko lotniska, którego angielska nazwa to Okęcie Warsaw Airport. W hotelu dostępny jest szybki Internet, więc korzystając z niego można zaplanować ciekawe formy spędzenia wolnego czasu.