Wszystko o metodzie OCM

Autor tekstu: , Data publikacji:

Skóra w idealnej kondycji to podstawa, aby czuć się komfortowo i zdrowo. Podczas codziennej pielęgnacji należy pamiętać o jednym z kluczowych jej etapów – oczyszczaniu. Wiele osób do codziennego oczyszczania stosuje tylko kosmetyki na bazie wody, co przy dłuższej aplikacji może wpływać na poziom nawilżenia skóry, mocno ją wysuszając. Zapominają przy tym o kosmetykach na bazie naturalnych olei, które dużo lepiej sprawdzą się w codziennym rytuale. Czym jest metoda OCM i dlaczego to idealny sposób na codzienne oczyszczanie skóry twarzy? Sprawdźmy to razem!

Czym jest metoda OCM?

Metoda OCM to oczyszczanie twarzy olejami naturalnymi. Dla niektórych osób może się to wydawać absurdalnym pomysłem. Jak to możliwe, że oczyszczanie skóry olejami, które są tłuste i wydają się ciężkie dla naskórka, ma być skutecznym sposobem na pielęgnację skóry? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Warto podkreślić, że skóra zbudowana jest z gruczołów łojowych, które cały czas wydzielają sebum. Jest to tłusta substancja osiadająca na skórze, a jak wiadomo tłuszcz najlepiej rozpuszcza się w innym tłuszczu. Ta zależność sprawia, że do oczyszczania skóry z nadmiaru sebum idealnie sprawdzą się właśnie oleje stosowane w metodzie OCM. Dodatkowo warto wspomnieć, że kosmetyki, które stosowane są na co dzień przez kobiety do zrobienia makijażu również tworzone są na bazie składników tłustych. To dodatkowo potwierdza tę tezę.

Metoda OCM w codziennej pielęgnacji?

Decydując się na zastosowanie metody OCM do oczyszczania skóry twarzy, warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Podstawą tego rozwiązania jest zastosowanie w pełni naturalnych składników – olei pochodzenia naturalnego. Doskonale sprawdzają się oleje konopne, ze słodkich migdałów, jojoba lub awokado. Polecany jest również olej ryżowy, który doskonale sprawdza się przy pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej dla której metoda OCM również jest świetnym rozwiązaniem. Więcej na temat tego etapu pielęgnacji skóry twarzy można dowiedzieć się również z artykułu https://skin79-sklep.pl/blog/metoda-ocm—1-krok-koreanskiej-pielegnacji. W tymże poradniku znajdziecie rozwinięcie całego procesu oczyszczania OCM, który jest jednym z kroków koreańskiej pielęgnacji oraz wiele ciekawostek i tricków kosmetycznych.

Dla kogo metoda OCM sprawdzi się najlepiej?

Wiele osób uważa, że metoda OCM bazująca na wykorzystaniu różnego typu naturalnych olejków nadaje się jedynie dla posiadaczek skóry suchej. Nic bardziej mylnego. To także świetne rozwiązanie dla skóry wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień i tej mocno przetłuszczającej się. Podstawa to dobór odpowiednich i naturalnych olejków.