Życie all inclusive: sukces i pasja

Autor tekstu: , Data publikacji:

Życie ludzi z wysokich sfer biznesowych często wiąże się z ciągłą aktywnością, związaną m.in. z podróżami biznesowymi. W tym pędzie nie brakuje jednak miejsca na odpoczynek i przede wszystkim pasję. Ważne są więc nie tylko podróże i luksusowe rozrywki, lecz także miejsca, gdzie możemy wrócić i odpocząć po ciężkim dniu, co zapewniają ekskluzywne apartamenty. Grzybowska to najnowsza okolica dla nowych warszawskich prestiżowych mieszkań.

Bilet do przygody 

Gdy decydujemy się na wypoczynek, z pomocą przychodzą biura podróży, organizujące ekskluzywne wyjazdy do rajów na Dominikanie czy Bora Bora. Nie jest to jednak jedyna forma spędzania wolnego czasu, gdy ma się pieniądze. Ludzie sukcesu lubią obierać również kierunki, które – podobnie jak ich codzienność – stawiają  wyzwania, podnoszą adrenalinę i pozwalają się sprawdzić.  Może to być np. kurs jazdy Formułą 1 podczas Grand Prix w Monako, nurkowanie w najpiękniejszych głębinach Oceanu, wyprawa na safari w stylu Indiany Jonesa czy rejs po największych rzekach świata. Oferty dla prestiżowych klientów są zawsze przygotowywane indywidualnie, pod konkretne preferencje i potrzeby. Obcowanie z dziką naturą nie wiąże się wcale z wyjściem poza strefę komfortu – stacje wycieczek objazdowych po rejonach nieskalanych cywilizacją to luksusowe kompleksy domków o standardzie najwyższej klasy hoteli. Podobnie jak kultowy Orient Express, który realizuje wizję zwiedzania w towarzystwie. Pociąg  kursuje pomiędzy interesującymi turystycznie punktami, zapewniając pasażerom szereg rozrywek i  wygodę na miarę apartamentów. Na pokładzie  obowiązuje elegancki dress code, bo podróż objazdowa luksusowym pociągiem Orient Express to okazja do tego, by poznać ciekawych ludzi z całego świata.

Więcej niż sport

Emocji dostarczają nie tylko długie, egzotyczne podróże. W pędzie codzienności jest również miejsce na sport.

  • Polo – dyscyplina kojarzona głównie z zamiłowaniem angielskich lordów – jednoczy polskie elity nie od dzisiaj. Pasją do gry zarażał niegdyś hrabia Albert Potocki, który na początku ubiegłego wieku organizował w swojej posiadłości pierwsze rozgrywki. Mimo, że współcześnie graczy nie ma zbyt wielu i istnieje tylko kilka prywatnych klubów, to nie brakuje podziwiających. Tym bardziej, że mecz to nie tylko kibicowanie. Po każdym zwycięstwie przychodzi moment świętowania, dlatego rozgrywki są wieńczone plenerowymi spotkaniami w ogrodach, przy wtórze muzyki na żywo, z najlepszym jedzeniem.
  • Golf cieszy się również dużą popularnością. Wbrew panującemu przekonaniu nie jest to sport zawłaszczony przez mężczyzn – w ostatnich latach za kije chwyciły również panie. Tę pasję Polacy mogą realizować od niedawna. Zaledwie od 10 lat mamy własną kadrę, a początki samego sportu sięgają pierwszej połowy lat 90., kiedy zaczęły powstawać pierwsze pola golfowe. Obecnie jest ich w Polsce dwadzieścia.
  • Żagle – które kochają milionerzy na całym świecie to kolejny elitarny sport. Organizowany corocznie Energa Sopot Match Race to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich fanów ekskluzywnego żeglarstwa. Poza obserwowaniem wyścigów i rekreacyjnym łódkowaniu, koniec lipca w Trójmieście to także możliwość poznania najnowszych trendów – wydarzenie gromadzi wystawców z różnych dziedzin jak np.  nieruchomości czy motoryzacja.

Sztuka życia

W środowisku elit pojęcie „pięknego życia” jest traktowane dosłownie, bowiem sztuka stanowi ważny element codzienności. Wernisaże, premiery i wystawy  to kolejne źródło codziennych radości. Poza zaspokojeniem potrzeb estetycznych, bywanie na aukcjach i kolekcjonerstwo jest także korzystną formą  inwestowania, która cieszy się coraz większą popularnością. W 2014 roku na wszystkich aukcjach w domu Desa sprzedano dzieła sztuki o łącznej wartości 45 milionów złotych – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Twórczość artystyczna wpisała się w styl życia. Samochody, ubrania, biżuteria, zegarki czy nawet budynki – luksusowe marki dbają w najdrobniejszych szczegółach o to, by produkty kierowane do tej grupy klientów były piękne, unikatowe i funkcjonalne. Za wszystko trzeba zapłacić odpowiednią kwotę, ale poczucie wyjątkowości i perfekcja są bezcenne, zwłaszcza, jeżeli chodzi o miejsce, gdzie mamy wypoczywać na co dzień – nasze apartamenty. Grzybowska i jej okolice: Plac Grzybowski z ul. Twardą to najnowsze miejsce na mapie Warszawy, gdzie został wzniesiony ekskluzywny drapacz chmur, pełniący funkcję przestrzeni artystycznej – Cosmopolitan Twarda 2/4 z 2014 roku. Już sama koncepcja budynku zakładała, że stanie się on wybitnym dziełem architektonicznym. Części wspólne, z którymi mieszkańcy mają styczność na co dzień, często zamieniają się w galerię  – w Cosmopolitanie organizowane są wystawy, przez co obcowanie ze sztuką jest możliwe niemal bez wychodzenia z domu.