Programy partnerskie sposobem na dodatkowy dochód

Autor tekstu: , Data publikacji:

W momencie, kiedy nastąpił bardzo dynamiczny rozwój internetu wiele firm postanowiło oferować tu swoje produkty. Dzięki temu zwykli użytkownicy sieci, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej mają możliwość pozyskiwania dodatkowych środków pieniężnych. Jak jest to możliwe?

Firmy szukają nowych klientów na swoje produkty. Każdy kto ma swoją stronę internetową albo posiada przynajmniej konto na takich portalach społecznościowych jak Facebook czy Twitter staje przed szansą zarobienia środków pieniężnych. Wystarczy tylko umieścić na swoje stronie odnośniki dostarczone przez firmę partnerską. Wszystko po to, aby użytkownicy wchodzący na witrynę mieli możliwość wykonania konkretnych operacji – dotyczą one zrobienia zakupów, wyświetlenia strony czy założenia konta.

Programy partnerskie mogą przynosić dochód na kilka sposobów – w zależności od tego jaką działalność prowadzi partner. Jeśli mamy do czynienia ze sklepem internetowym to będzie on wypłacać wynagrodzenie w formacie CPS (Cost Per Sale). Osoba umieszczająca odnośnik na swojej stronie internetowej otrzymuje prowizję od każdej zrealizowanej transakcji (oczywiście jeśli jest ona realizowana przez wcześniejsze kliknięcie w link).

Kolejną formą jest CPL (Cost Per Lead). Dotyczy to wypłaty wynagrodzenia za zweryfikowany formularz – może to być na przykład założenie konta na danej stronie internetowej. Firmy w ten sposób pozyskują nowych klientów, a użytkownicy sieci zarabiają.

Jedną z możliwości zarabiania w taki właśnie sposób za pośrednictwem internetu jest program partnerski comperialead. Pozwala on pozyskać nawet 1000 złotych za zrealizowanie jednej transakcji.