Z Finnairem do Miami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fiński przewoźnik uruchomi w grudniu tego roku sezonowe połączenia z Helsinek do Miami. Docelowo loty te przedsiębiorstwo planuje realizować z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo.

Plan wprowadzenia do siatki połączeń w sezonie zimowym lotu z Helsinek do Miami zdaje się być idealną propozycją dla wszystkich mieszkańców Finlandii, chcących odpocząć od mroźnej północnej zimy. Loty ze stolicy Finlandii na Florydę przewoźnik planuje rozpocząć z dniem 16 grudnia i realizować je przez cały zimowy sezon do 21 marca. W początkowym okresie funkcjonowania połączeń, czyli od połowy grudnia do 2 stycznia, będą się one odbywać z częstotliwością dwóch połączeń tygodniowo. Od 3 stycznia ilość lotów ma wzrosnąć do czterech rejsów tygodniowo.

Zgodnie z założeniami przyjętymi w projekcie przez władze spółki w pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania trasy połączenia odbywać się będą według następującego harmonogramu. Lot oznaczony, jako AY007 wystartuje z Helsinek we wtorki i czwartki o 09: 55 rano i wyląduje w Miami około godziny 14: 05 czasu lokalnego. Połączenie powrotne przewidywane jest na następny dzień z wylotem ze Stanów Zjednoczonych o godz. 16: 00 i lądowaniu w Finlandii o godz. 09: 00 następnego dnia rano. Rejsy na Florydę realizowane będą z wykorzystaniem samolotów pasażerskich typu Airbus A340 z dwuklasową (biznes i ekonomiczna) konfiguracją wnętrza.

Zimowe połączenie z Helsinek do Miami oferowane będzie w ramach sojuszu Oneworld zawartego pomiędzy Finnairem, American Airlines, British Airways i hiszpańskich linii lotniczych Iberia.

– Połączenia do Miami w ramach wzajemnych umów typu codeshare cieszyły się zawsze dużą popularnością wśród naszych klientów. Naszym zdaniem zima jest szczególnie atrakcyjnym okresem dla tego typu połączeń – mówi Pekka Vauramo, prezes Finnair.