Quantum of the Seas z Nowego Jorku do Szanghaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kompania cruisowa Royal Caribbean ujawniła szczegóły jednego z najdłuższych rejsów w swojej historii. Unikalny nowy statek Quantum of the Seas wyruszy w 53-dniową podróż z Nowego Jorku do chińskiego Szanghaju.

Podróż rozpocznie się 2 maja w przyszłym roku. Statek wypłynie z portu w Nowym Jorku. W trakcie Quantum Global Odyssey – bo tak nazywa się cała dziewicza podróż statku – Quantum of the Seas zawita do najbardziej kosmopolitycznych miejsc na świecie. Trasa statku będzie wiodła przez Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, Zatokę Perską i Ocean Indyjski. Na trasie znajdą się m.in. Ponta Delgada na Azorach, Barcelona, Palma de Mallorca, Rzym, Capri, Ateny, Akaba, Kanał Sueski, Dubaj, Singapur, Muskat, Kuala Lumpur, Ho Chi Minh, Hongkong i Szanghaj.

Quantum of the Seas ma być pierwszym statkiem nowej klasy Quantum, obok istniejących sześciu obecnych klas floty Royal Caribbean. Swoją długościa ma niemal dorównywać dwócm największym statkom pasażerskim na świecie – Oasis of The Seas i Allure of the Seas. Liniowiec będzie miał 348 metrów długości, szesnaście pokładów, na które zabierze niemal 5 tysięcy pasażerów, którzy pomieszczą sie w ponad 2,100 apartamentach i kabinach. 373 kabiny wewnętrzne będa wyposażone w system Virtual Balcony – dzięki plasmowym ścianom będziemy mieć widok na to, co dzieje sie na zewnątrz.

Największą i niespotykaną do tej pory na żadnym innym statku atrakcją ma być North Star – specjalna, wieloosobowa panoramiczna kabina, przypominająca narciarska gondolę, która na długim wysięgniku zabierze pasażerów na wysokośc kilkudziesięciu metrów ponad poziom ostatniego pokładu statku.

Oprócz tego na Quantum of the Seas znajdą sie też specjalne wielkie wielopoziomowe przestrzenie Two70, pozwalające na spędzanie czasu z widokiem 270 stopni. W Seaplexie z kolei będzie można wziąć udział w znanych z wesołych miasteczek wyścigach zderzających się „bumber cars”, będą też rozrywki cyrkowe. Quantum of the Seas będzie rozwijał prędkość 22 węzłów, jest budowany w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu. Będzie pływaj pod banderą wysp Bahama, wejdzie do służby w drugiej połowie 2014 roku.