Rekordowy rok dla Grupy Accor w regionie Azji i Pacyfiku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Grupa Accor odnotowuje kolejny rekordowy rok pod względem ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku. W 2011 roku do sieci dołaczyło 67 hoteli, a 117 kolejnych dołączy wkrótce.

Accor stał się również właścicielem Mirvac Hotels & Resorts, spółki która zarządza 48 hotelami.

W ciągu zaledwie ostatnich dwunastu miesięcy Accor, strategiczny partner Grupy Hotelowej Orbis, otworzył 67 hoteli w 10 krajach regionu. Zakończył ten rok zarządzając blisko 480 hotelami (92 000 pokoi ) w 16 krajach Azji i Pacyfiku. Ten nadzwyczajny wzrost liczby nowych hoteli w sieci potwierdza  pozycję firmy, jako lidera w branży hotelarskiej w tak ważnym regionie jakim jest Azja i Pacyfik.

W ubiegłym roku Accor, wiodący na świecie operator hotelowy stał się także właścicielem firmy Mirvac Hotels & Resort zarządzającej hotelami, które zostały włączone do sieci na początku 2012 roku. Mirvac  zarządzał 48 hotelami, oferującymi  6100 pokoi. Hotele zlokalizowane są w głównych miastach Australii – Sydney, Melbourne, Brisbane i Perth oraz  czterema hotelami w Nowej Zelandii. W najbliższym czasie, do sieci hoteli Accor dołączy również 117 kolejnych obiektów – w sumie 23 000 pokoi niezwiązanych z przejęciem Mirvac Hotels & Resorts.

„ Umocnienie pozycji lidera w regionie Azji i Pacyfiku, było dla nas ważnym celem, który został osiągnięty. Jesteśmy  wdzięczni za zaufanie naszym partnerom, którzy powierzają nam swoje  hotele w zarządzanie, przyczyniając się do wspólnego sukcesu” – mówi Michael Issenberg, Prezes oraz Chief Operating Officer dla regionu Azji i Pacyfiku Grupy Accor.

Perspektywy ekspansji na 2012 rok w regionie Azji i Pacyfiku wyglądają dla Grupy Accor bardzo obiecująco. Planowane jest otwarcie podobnej liczby hoteli  jak w roku 2011 oraz włączenie do sieci Accor  znacznej liczby hoteli wynikającej z transakcji nabycia Mirvac.