Richard Branson uruchamia …rejsy wycieczkowe

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjski przedsiębiorca Richard Branson zarządzający spółkami działającymi w grupie Virgin uruchamia nową markę w swoim portfelu. Nowa firma – Virgin Cruises ma być operatorem statków wycieczkowych.

Zgodnie z wizją Bransona tworzona przez niego marka Virgin Cruises ma wyznaczać nowe standardy w dziedzinie turystyki, jaką są rejsy statkami wycieczkowymi. W pierwszych latach działalności Virgin Group (właściciel nowej marki) planuje zbudować dwa wycieczkowce światowej klasy. Bazą operacyjną firmy ma się mieścić na Florydzie w Miami, skąd statki będą wyruszać w rejsy. Współinwestorem przedsięwzięcia jest firma Bain Capital, która jest jedną z największych na świecie prywatnych firm inwestycyjnych. Cały projekt Bransona owiany jest ścisłą tajemnicą, w związku z czym w chwili obecnej inwestorzy nie zdradzają żadnych bliższych informacji takich jak data rozpoczęcia działalności firmy czy planowanych tras rejsów.

Poza firmą Bain Capital do pracy nad nowym projektem Branson zaprosił także Toma McAlpina, który w przeszłości pełnił funkcję prezesa w Disney Cruise Line.

– Planujemy wstrząsnąć całym przemysłem rejsów i dostarczyć naszym klientom możliwości urlopowych na najwyższym poziomie. Nasze statki zaoferują gościom najwyższą, jakość usług, zabawy oraz wielu innych atrakcji – powiedział w oficjalnym portalu Virgin Group, Richard Branson.

-Klienci firm zajmujących się organizacją rejsów wycieczkowych zasługują na coś więcej niż te firmy obecnie oferują. Dlatego zobowiązujemy się, jako Virgin Cruises do dostarczenia naszym przyszłym klientom najlepszych, zapierających dech w piersiach doświadczeń. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że jestem bardzo podekscytowany współpracą z grupą Virgin i możliwością wprowadzenia marki Virgin Cruises do sektora turystyki, jakim są rejsy wycieczkowe – powiedział Tom McAlpin, pełniący funkcję dyrektora generalnego w Virgin Cruises.