Rosyjskie linie lotnicze Transaero deklarują zakup czterech A380

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pierwszy klient na samoloty A380 w Rosji, Wspólnocie Niepodległych Państw i Europie

Linie lotnicze Transaero, drugi co do wielkości przewoźnik w Rosji, podpisały z firmą Airbus porozumienie w sprawie zakupu  czterech samolotów A380. Umowa została podpisana przez Olgę Pleshakovą, prezes Transaero Airlines i Christophera Buckleya, wiceprezesa Airbusa na Europę, Rejon Azji i Pacyfiku.

Linie Transaero staną się pierwszym klientem Airbusa na samoloty A380 w Rosji, Wspólnocie Niepodległych Państw i Wschodniej Europie. Przewoźnik planuje rozpocząć eksploatację A380 na mocno uczęszczanych trasach dalekodystansowych  z Moskwy. Samolot będzie miał kabinę w konfiguracji trzyklasowej, zabierającej na pokład około 700 pasażerów. Linie wkrótce ogłoszą wybór modelu silnika.

Linie Transaero rozpoczęły działalność w listopadzie 1991 r. i obecnie oferują rejsy na ponad 130 trasach na świecie.

Od wejścia do eksploatacji w 2007 r. eko-wydajny samolot A380 przewyższył wszelkie oczekiwania, zabierając więcej pasażerów, dalej i za niższą cenę (dotychczas samolotem podróżowało 16 mln pasażerów). Przestronna i cicha kabina oraz komfortowa podróż sprawiły, że samolot cieszy się powodzeniem wśród pasażerów. To z kolei przekłada się na wyższe niż średnie wskaźniki obłożenia oraz większą rentowność rejsów tym modelem, dzięki czemu linie lotnicze zyskują przewagę konkurencyjną w ramach sieci  połączeń, które obsługują tym modelem samolotu.

Całkowity portfel zamówień na ten model samolotu wynosi obecnie 236 maszyn od 18 klientów na świecie. Dotychczas dostarczono 59 samolotów A380.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji