Rozwój nowych technologii kluczem do sukcesu firmy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiążą się z wydatkami, dają jednak nadzieję na zwiększenie konkurencyjności oraz sprawniejsze zarządzanie firmą. Nowe technologie stanowią ważną grupę wśród inwestycji podejmowanych przez polskich przedsiębiorców. Czy warto w nie inwestować? Jakie nowinki techniczne już ułatwiły prowadzenie biznesu w Polsce?

Dla małych przedsiębiorstw nowe technologie okazują się jednym z podstawowych elementów zachowania stabilnej pozycji na rynku. Najchętniej na takie inwestycje decydują się firmy produkujące, a następnie sprzedające swe produkty. Dzięki nowoczesnym systemom mogą one zachować pełną kontrolę nad towarem: jego sprzedażą oraz magazynowaniem.  Łatwiej też zapanować nad finansami firmy oraz prowadzić ewidencję posiadanych przez nią środków. Szczególnie opłacalne stają się w XXI wieku te inwestycje, dzięki którym można sprawniej gromadzić i analizować dane klientów. Specjalne systemy i algorytmy sprawiają, że w krótkim czasie można z ogromnej bazy danych wyciągnąć te informacje, które są niezbędne w danej chwili. Takie narzędzia są chętnie wykorzystywane w marketingu i znacznie ułatwiają prowadzenie kampanii promocyjnych.

Innowacje w świecie pożyczek

Aplikacje online, elektroniczne wnioski oraz przelewy internetowe to nowatorskie narzędzia, które pozwoliły na pożyczanie pieniędzy przez Internet. Dalej posunęła się jednak Wonga.com, która w trosce o swych klientów zainwestowała w technologię pozwalającą nie tylko na korzystanie z pożyczki w trybie online, ale i na zwiększenie bezpieczeństwa takiej transakcji. Dzięki inwestycji w nowe technologie połączenie odpowiedzialności z szybkością udzielania pożyczki stało się możliwe. Efekt? Specjalny system pozwala na ocenę ryzyka kredytowego i rozpatrzenie wniosku klienta w ciągu niespełna 15 minut. Dzięki nakładom związanym ze stworzeniem tego systemu Wonga jest dziś największych pożyczkodawcą w Wielkiej Brytanii. Od niedawna firma podbija również polski rynek zyskując aprobatę co raz większych rzeszy użytkowników Internetu.

Czy warto inwestować?

O tym, że w nowe technologie warto inwestować, mogą świadczyć nie tylko sukcesy idących z duchem czasu przedsiębiorców, ale i dane pochodzące z GUS. Wynika z nich, że w wielu przypadkach wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych doprowadziło do wielkiego, nawet 40% wzrostu produktywności. Kredyty bankowe oraz dofinansowania z takich programów, jak Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka mogą się zatem zwrócić z nawiązką.

Nowe technologie zmieniają świat. Ci, którzy unikają wydatków związanych z nimi, muszą się liczyć z utratą mocnej pozycji na rynku. Dlaczego? Bo im sprawniej działa przedsiębiorstwo, tym większe możliwości jego dalszego rozwoju.