Ryanair przekierowany z Łodzi do Modlina

Autor tekstu: , Data publikacji:

W związku z zaplanowanym na pierwszą połowę maja remontem pasa startowego na łódzkim lotnisku Ryanair zamiast z Łodzi latać będzie z Modlina. Remont pasa w łódzkim porcie potrwa od 5 do 14 maja.

Decyzja o czasowym przeniesieniu połączeń z łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta do podwarszawskiego portu w Modlinie została podjęta przez władze linii Ryanair w związku z planowaną przebudową pasa startowego na łódzkim lotnisku. Remontowany odcinek o długości 380m jest najstarszym fragmentem pasa i jego przebudowa jest niezbędna w celu zapewnienia prawidłowych parametrów nośności i wytrzymałości powierzchni. W czasie remontu łódzkie lotnisko nie będzie przyjmować żadnych połączeń pasażerskich – informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

Zaplanowane na maj br. prace remontowe na łódzkim pasie nie są pierwszymi pracami modernizacyjnymi przeprowadzanymi w łódzkim porcie im. Reymonta. Wcześniejsze prace przeprowadzano już w 2009 i 2011 roku. Etapowe modernizacje są podejmowane wobec wytycznych przyjętych przez łódzkie lotnisko w wieloletnim harmonogramie inwestycyjnym. Prace remontowe przeprowadzi firma Strabag.

– Operująca na naszym lotnisku linia lotnicza Ryanair poinformowała, że w dniach 5-14 maja 2014 r., z powodu prowadzonych robót na drodze startowej portu lotniczego w Łodzi, wszystkie rejsy będą realizowane do i z Lotniska Warszawa/Modlin. Oznacza to dla portu dodatkowych 40 operacji lotniczych na trasach do East Midlands, Londynu Stansted, Dublina, Oslo Rygge. Jednocześnie od 16 kwietnia ModlinBus zwiększa liczbę połączeń do Łodzi z 3 do 4 dziennie. Czas przejazdu między Łodzią, a lotniskiem Warszawa/Modlin wynosi ok. 2 godz. 45 min – powiedziała Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy lotniska w Modlinie.