Wizz Air wycofuje się ze wschodu Ukrainy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wobec niestabilnej sytuacji politycznej na Ukrainie władze Wizz Air zdecydowały o czasowym zawieszeniu większości połączeń z i do Doniecka. W związku z rezygnacją z połączeń ze wschodu Ukrainy władze przedsiębiorstwa skupią się na zwiększeniu połączeń z portów zachodnich takich jak Lwów i Kijów.

Z dniem 30 kwietnia br. z oferty węgierskiego przewoźnika zniknie większość połączeń realizowanych dotychczas z Doniecka w tym loty do Rzymu, Mediolanu, Larnaki, Budapesztu i Dortmundu. Utrzymane zostanie jedynie połączenie do Kutaisi w Gruzji. Jednocześnie loty do Warszawy i Kutaisi z Charkowa realizowane będą w dalszym ciągu w niezmienionym harmonogramie. Przewoźnik zapowiedział jednak, że w okresie napiętej sytuacji politycznej na Ukrainie obniży ceny wszystkich połączeń realizowanych w tamtym regionie o 20proc. – informuje portal pasażer.com.

Wobec tymczasowej likwidacji rejsów realizowanych ze wschodu Ukrainy władze przedsiębiorstwa zapowiedziały poszerzenie oferty w innych regionach tego kraju. Równolegle z zawieszeniem połączeń z i do Doniecka Wizz Air uruchomi w sumie siedem nowych tras ze Lwowa i Kijowa. W poszerzonej ukraińskiej ofercie znajdą się loty do Walencji, Rzymu, Tel Awiwu, Neapolu, Barcelony i Kutaisi realizowane ze Lwowa, a także połączenie z kijowskiego lotniska Kijów – Żuliany do Larnaki.

Decyzja o zawieszeniu połączeń z i do Doniecka była podyktowana niestabilną sytuacją polityczną w tamtej części kraju. Jak oceniają władze Wizz Air polityczne zamieszki w niekorzystny sposób wpływały na wyniki sprzedaży spółki na wschodzie Ukrainy. Port lotniczy w Doniecku był jedną z baz operacyjnych taniego przewoźnika.

– Ogłoszone zmiany mają charakter tymczasowy. Staramy się przywrócić nasz pierwotny plan tak szybko jak to tylko będzie możliwe – powiedział Akos Bus, dyrektor generalny Wizz Air Ukraina.