Ryanair rzuca wyzwanie LOT-owi. Będzie latał po Polsce

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wreszcie konkurencja na naszym rodzimym rynku lotniczym. Od marca przyszłego roku loty krajowe zacznie obsługiwać irlandzki Ryanair. Ceny, od 99 złotych, mogą wywołać paliptację serca u prezesów rodzimego LOT-u I Eurolotu.

Podczas spotkania z dziennikarzami prezes Ryanaira Michael O’Leary powiedział, że linia jest zadowolona z ilości rezerwacji, założonych na przeloty Ryanair juz po zapowiedzi przenosin od początku października na lotnisko w Modlinie. Jednocześnie zapowiedział, że od marca przyszłego roku – a więc od momentu wprowadzenia rozkładu letniego – Ruanair, dwa razy dziennie – poleci z Modlina do Gdańska I Wrocławia. Docelowo w siatce krajowych połączeń Ryanaira maja znaleźć się w 2014 roku jeszcze dwa polskie miasta. Jakie? To się okaże przed świętami tego roku. Loty będą obsługiwać Boeingi 737-800.

– Nie mamy wątpliwości, że lokalizacja Warszawa Modlin (tylko 38km od centrum Warszawy), przy nisko kosztowej bazie, tanim parkingu i łatwym połączeniu autobusowym, pozwoli ułatwić wybór tego lotniska pasażerom, którzy polecą pierwszymi polskimi rejsami krajowymi Ryanaira z Gdańska i Wrocławia do Warszawy – tłumaczył O’Leary.

O zakusach Ryanaira na polski rynek mówiło się już od kilku miesięcy. Po upadku linii OLT, która oferowała tanie połączenia na lotach krajowych, sytuacja wróciła do normy – nadal monopolistą jest tutaj Eurolot oraz LOT. Po wejściu Ryanaira polskich przewoźników czeka prawdziwa i nieustępliwa konkurencja, która może podbierać LOT-owi pasażerów nie tylko na rynku wewnętrznym, ale także – via Modlin – na większości tras europejskich.