Lojalni klienci polecą za darmo

Autor tekstu: , Data publikacji:

Umowa zawarta przez American Airlines i Qatar Airways umożliwia naliczanie punktów za odbyte połączenia realizowane przez obie linie. Zebrane punkty podróżni będą mogli wymieniać na bilety lotnicze na 170 trasach oferowanych przez te przedsiębiorstwa.

Porozumienie, które obydwie spółki podpisały w tym tygodniu zakłada możliwość zapłaty za rejsy wykonywane przez American Airlines i Qatar Airways na terenie całych Stanów Zjednoczonych, Europy i Bliskiego Wschodu zebranymi wcześniej punktami.

– Porozumienie z Qatar Airways jest przykładem poszerzania globalnej sieci połączeń American Airlines poprzez zawieranie umów partnerskich z innymi przewoźnikami. Takie działania mają na celu spełnianie oczekiwań naszych najbardziej lojalnych klientów – powiedziała Suzanne Rubin, prezes programu lojalnościowego AAdvantage.

Obecnie katarska spółka oferuje, aż 1100 lotów tygodniowo tylko do Stanów Zjednoczonych. Qatar Airways realizuje głównie rejsy do Nowego Jorku, Chicago, Houston i Waszyngtonu, a od przyszłego roku przedsiębiorstwo planuje także wprowadzić rejsy do Filadelfii.  Poza Stanami Zjednoczonymi katarski przewoźnik oferuje połączenia do 130 miast w różnych regionach świata takich jak Europa, Afryka, Australia czy Bliski Wschód.