Sebastian Mikosz za sterami LOT-u

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT podjęła decyzję o powołaniu z dniem 11 lutego 2013 roku na stanowisko Prezesa Zarządu Sebastiana Mikosza.

To dla mnie ogromna satysfakcja i odpowiedzialność, że Rada Nadzorcza LOT-u obdarzyła mnie zaufaniem, powierzając kierowanie spółką. Jestem gotowy podjąć się tego wyzwania oraz w pełni poświęcić się nowemu etapowi w restrukturyzacji polskiego przewoźnika – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. W najbliższym czasie zamierzam zapoznać się z trwającymi procesami restrukturyzacji w firmie, dlatego potrzebuję kilku dni, które pozwolą mi wdrożyć się w obecne działania LOT-u. Wierzę, że niedługo będę mógł przedstawić opinii publicznej, kontrahentom, a przede wszystkim naszym pasażerom kierunek zmian w spółce pod moim kierownictwem – dodaje Sebastian Mikosz.

Sebastian Mikosz jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu. Jest absolwentem prestiżowego IEP Paris (Instytut Studiów Politycznych), na kierunku ekonomia i finanse. Po studiach doświadczenie zdobywał w firmie Arthur Andersen w Paryżu, specjalizując się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets. W 2000 roku wrócił do Polski, gdzie pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w kraju. Rok później objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

W czerwcu 2003 roku został wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Tam nadzorował departamenty Obsługi Inwestorów, Współpracy Regionalnej oraz Badań i Analiz. Prowadził negocjacje z firmami będącymi największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce m.in. LG Philips, MAN, Whirlpool, Michelin. Kolejnym etapem jego kariery było stanowisko Dyrektora Zarządzającego i headhuntera w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever.

Od 2007 roku był dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, gdzie rozwijał doradztwo biznesowe dla sektora publicznego oraz wspierał napływ inwestorów zagranicznych do Polski. Od marca 2009 do października 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

W  lutym 2011 roku objął stanowisko doradcy Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce, którą pełnił do tej pory.

Sebastian Mikosz jest żonaty. Ma trzech synów. Jego pasją jest lotnictwo. Biegle zna język francuski oraz angielski.