Stara Zajezdnia nową atrakcją krakowskiego Kazimierza

Autor tekstu: , Data publikacji:

W sercu krakowskiego Kazimierza, przy ul. Św. Wawrzyńca 12, po gruntownym remoncie rozpoczyna oficjalnie swoje nowe życie zabytkowa Stara Zajezdnia z 1913 roku.

Niegdyś gościła tylko tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej, teraz to sala koncertowa, restauracja z kuchnią polską i galicyjską i przede wszystkim największe w Krakowie miejsce konferencyjno-eventowe na ponad 800 osób.

Restauracja w kształcie tramwaju otwarta

Serwowane tutaj są potrawy wywodzące się z kuchni staropolskiej i galicyjskiej. Michał Jarzombek, Szef Kuchni, poleca przede wszystkim peklowaną, duszoną w piwie i zapiekaną golonkę wieprzową z kapustą z grochem, chrzanem ze śmietaną oraz galicyjską zupę kminkową. Restauracja pomieści maksymalnie 150 osób. Zaplanować tu można romantyczną kolację, każdą imprezę rodzinną, spotkanie biznesowe lub christmas party. Wszystko w najbardziej przyjaznej atmosferze, z której słynie DeSilva. W przyszłym roku pojawi się również ogródek, planowana jest też muzyka na żywo.

Nowe możliwości eventowe Krakowa

Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva to obiekt otwarty na nowe pomysły i możliwości. Jest gotowy gościć i profesjonalnie obsłużyć nawet najbardziej złożone wydarzenie kulturalno-muzyczne, elegancką  kolację lub bankiet. Dla organizatorów konferencji i kongresów zabytkowy obiekt będzie stanowił dobrą alternatywę dla standardowych sal konferencyjnych w hotelach. Atutem Starej Zajezdni jest największa powierzchnia eventowa w Krakowie dla nawet 800 osób, jak również lokalizacja na Kazimierzu, która pozwala łączyć sesje plenarne podczas konferencji ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji Krakowa.

Warto zwrócić uwagę, że w październiku tego roku w murach Starej Zajezdni gościł m. in. Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców organizowany przez Ruch Palikota, a na działającym niegdyś w Starej Zajezdni torze gokartowym swoje pierwsze kroki stawiał sam Robert Kubica.

Brakujące ogniowo sportowych emocji

Starą Zajezdnię z pewnością docenią fani grupowego oglądania widowisk sportowych. To właśnie tutaj podczas Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich w Londynie część mieszkańców Krakowa miała już okazję oglądać na żywo mecze i wydarzenia sportowe w niecodziennej i przyjaznej atmosferze sportowego święta. Goście Starej Zajezdni zgodnie podkreślali, że właśnie takiego miejsca do tej pory brakowało w Krakowie. Atutem miejsca są nie tylko duże telebimy i dobre nagłośnienie, ale również najdłuższy bar piwny w Polsce oraz minibrowar, który  od początku 2013 roku będzie ważył na miejscu piwo Spiż.

Wesele w nietypowym miejscu?

Zabytkowy tramwaj zabiera parę młodą i gości z Dworca i przewozi przez Stare Miasto wprost do Starej Zajezdni w sercu urokliwego Kazimierza. Brzmi nierealnie? Teraz nowożeńcy dostają taką możliwość, z której skorzystają nie tylko miłośnicy komunikacji miejskiej. Stara Zajezdnia sprawdzi się świetnie podczas unikalnej sesji fotograficznej.