4 godziny w …Firze

Autor tekstu: , Data publikacji:

Większość wyspy Santorini znajduje się… pod wodą. Podczas wycieczki na Santorini faktycznie zwiedza się tylko jej fragmenty. I to jeden z powodów, dla których warto odwiedzić wyspę zatopioną w wyniku wybuchu wulkanu.

Grecja to jeden z kierunków wakacji chętnie wybieranych przez turystów. Malownicze wyspy, zapierające dech w piersi widoki i ciepła woda – to tylko namiastka raju, w którym można spędzić niezapomniane chwile. Wczasy na Santorini są przede wszystkim dla tych, którzy chcą sami przekonać się o potędze natury i sprawdzić, co potrafi ona stworzyć. Co koniecznie warto zobaczyć na Santorini?

Wyspa, której nie ma

Historia wyspy może przerażać, może zachwycać, może fascynować. Już sama świadomość kroczenia po jej skrawkach wywołuje całą paletę uczuć. By jednak przekonać się o niezwykłości tego miejsca, koniecznie trzeba odwiedzić malowniczą stolicę. To miasto białych i kremowych budynków, które są stłoczone na klifie i w efekcie wyglądają jak zawieszone między ziemią a niebem.

Będąc w stolicy wyspy, czyli Firze, warto skusić się na rejs jednym ze statków wycieczkowych, choć najpierw trzeba pokonać ponad… 600 schodów prowadzących do portu. Dzięki gościnności tubylców można opłynąć całą wyspę i zachwycać się widokami. Z jednej strony czyste, błękitne niebo, z drugiej – malownicze domy i miasta tętniące życiem.

Przywitać się z historią

Santorini ma nietypową historię, więc warto poznać bliżej jej dawnych mieszkańców. Podczas wizyty w stolicy nie można nie wstąpić do Muzeum Prehistorycznej Thery. To prawdziwe spotkanie z historią, bo właśnie w nim znajdują się kopie eksponatów pochodzących z czasów prehistorycznych, których oglądanie to prawdziwa uczta dla oczu.

Kolejną propozycją jest Muzeum Folkloru. Jego niezwykłość polega na tym, że budynek został wydrążony w skale. Warto nie tylko obejrzeć wyroby lokalnych rzemieślników, lecz także odwiedzić mieszczącą się w muzeum winiarnię.

Tam, gdzie historia łączy się z nowoczesnością

Fira to miasto, w którym – podobnie jak we wszystkich miastach w Grecji – historia łączy się z nowoczesnością i pięknymi widokami. W miejscowych knajpkach można rozkoszować się smakiem świeżo mielonej kawy i muzyką ulicznych grajków. Na taką chwilę wyciszenia odpowiednia będzie jedna z wielu knajp z widokiem na morze.

W dalszej kolejności warto odwiedzić katolicką katedrę na Santorini. To bardzo ciekawy przykład architektury, z wyjątkową dzwonnicą. Turyści zamierzający odwiedzić Santorini powinni wiedzieć, że będą mogli zwiedzić już odrestaurowany budynek.

Taniej nie będzie

Santorini nie jest najtańszą z greckich wysp – osoby szukające oszczędności powinny raczej zdecydować się np. na Kretę. Jednak w ostatnich latach urlop na Santorini stał się modny i decyduje się na niego coraz więcej turystów. Nie ma w tym niczego dziwnego – wyspa zachwyca malowniczymi zakątkami i niezwykłą historią. To jedno z miejsc, które warto odwiedzić, by przekonać się, że natura potrafi tworzyć cuda.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.