Co warto zobaczyć w Grecji – TOP5 atrakcji

, Data publikacji:

Grecja to kraj o bogatej historii i kulturze, który oferuje turystom wiele atrakcji, światowej klasy zabytków i pięknych miejsc do zwiedzania. Kraj słynie z zachwycającej architektury starożytnych budowli, takich jak Partenon w Atenach czy świątynie w Delfach. Można również zwiedzić liczne muzea, które pozwalają poznać historię i kulturę tego kraju.

Zobacz, które pięć miejsc koniecznie musisz odwiedzić podczas pobytu w Grecji (ciekawe oferty wakacji w tym kraju znajdziesz tutaj: https://r.pl/grecja)

Ateny

Ateny są jednym z najbardziej fascynujących miejsc do zwiedzania w Grecji, a to ze względu na swoje bogate dziedzictwo historyczne, kulturowe i architektoniczne. Podczas wizyty w stolicy kraju koniecznie trzeba wspiąć się na Akropol – jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie, na szczycie którego znajduje się Partenon. Obejrzeć można też inne ważne miejsca archeologiczne, takie jak Agora rzymska czy Teatr Dionizosa, które pozwalają na zagłębienie się w bogatą historię miasta.

Ateny są pełne muzeów, w których można zobaczyć niezwykłe zbiory starożytnych artefaktów. Najsłynniejszym jest Narodowe Muzeum Archeologiczne, które koniecznie powinno znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia dla każdego miłośnika historii.

W celach rekreacyjnych warto udać się do dzielnicy Plaka. To malownicza, zabytkowa dzielnica Aten, pełna urokliwych uliczek, tradycyjnych tawern i sklepów z pamiątkami.

Delfy

Delfy są jednym z najważniejszych miejsc związanych z historią Grecji. To tutaj znajdowała się najważniejsza wyrocznia starożytnego świata. Możemy podziwiać tu nieźle zachowane ruiny starożytnego kompleksu sakralnego, w tym Świątynię Apollina, teatr oraz stadion, które stanowią doskonałe przykłady architektury starożytnej Grecji.

Miasto położone jest w malowniczej okolicy Gór Parnas w centralnej części kraju, co sprawia, że otaczające je krajobrazy są naprawdę imponujące. Z tarasu świątynnego można podziwiać piękne widoki na dolinę i góry. To miejsce o wyjątkowej atmosferze – warto odwiedzić je zarówno dla relaksu, jak i poznania fascynujących podań i legend.

Meteory

Meteory to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas podróży do Grecji. To kompleks klasztorów prawosławnych, które zostały wybudowane na potężnych, piaskowcowych skałach, wysokich nawet na 400 metrów ponad otaczającą je dolinę – widok jest więc niezapomniany.

Meteory są ważnym centrum religijnym w Grecji. Związane są z prawosławną tradycją i historią. To również miejsce spokoju i kontemplacji, w którym można oderwać się od codzienności i zanurzyć w duchowej atmosferze.

Na miejscu można zobaczyć wiele cennych zabytków i dzieł sztuki, takich jak ikony, freski i rzeźby. Podczas wizyty w Meteorach można zwiedzić liczne klasztory, z których niektóre są nadal aktywne i zamieszkane przez mnichów.

Warto również podziwiać niesamowite widoki na okolicę, a także zobaczyć unikatową faunę i florę tego regionu.

Kanał Koryncki

Kanał Koryncki to jedno z najbardziej imponujących miejsc w Grecji. Mający ponad 6 km długości kanał łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim, co sprawia, że jest to jedno z najważniejszych miejsc dla żeglarzy i miłośników wodnych atrakcji.

Wykute w skale kanału klify, sięgające ponad 70 metrów wysokości, robią ogromne wrażenie. Warto zobaczyć tę imponującą budowlę zarówno z góry, spacerując po ścieżce widokowej, jak i z samego dna kanału, korzystając z rejsu statkiem po wodach Koryntu.

Ponadto, ze względu na bliskość do Aten, Kanał Koryncki stanowi świetny punkt wypadowy na jednodniową wycieczkę dla wszystkich podróżnych odwiedzających stolicę Grecji. Połączenie obcowania z naturą i historią sprawi, że odwiedzenie tego miejsca na pewno pozostawi niezapomniane wspomnienia.

Mała Pętla Argolidzka

Mała Pętla Argolidzka to jeden z najbardziej malowniczych i fascynujących szlaków turystycznych Grecji. Warto ją zobaczyć ze względu na bogactwo historyczne i kulturowe regionu, który obejmuje wiele zabytków starożytnych i średniowiecznych.

Na trasie znajdują się takie miejsca jak Korynt, Epidauros, Mykeny czy Nafplion, które słyną z niezwykłej architektury i historii.

Korynt był jednym z najważniejszych miast starożytnej Grecji. Można tu zwiedzić ruiny starożytnego miasta, w tym świątynie, forum i akropol.

W Epidauros znajduje się słynny starożytny teatr, który jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków tego typu na świecie.

Mykeny to kolejne ważne miejsce na trasie, w którym można zobaczyć cyklopowe mury obronne, pałace i groby władcy.

Na koniec warto odwiedzić urokliwe miasteczko Nauplion, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Grecji. Cała mała pętla argolidzka jest również idealnym miejscem do odkrywania okolicznych plaż i gór, co sprawia, że jest to doskonała trasa również dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku.

art. sponsorowany