Więcej lotów Air France na Martynikę i Gwadelupę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Air France planuje zwiększenie liczby lotów na dwie karaibskie wyspy Gwadelupę i Martynikę, które są departamentami zamorskimi Francji. Począwszy od 21 grudnia 2020 r. i przez pozostałą część sezonu zimowego, linia będzie oferować dodatkowe loty do Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) i Fort-de-France (Martynika), ze swojego lotniska bazowego im. Charlesa de Gaulle’a w Paryżu. Nowe rejsy będą stanowić uzupełnienie dotychczasowej oferty przewoźnika z wylotem z lotniska Paryż-Orly. W sumie na każdą z dwóch wysp, podróżni będą mieli do dyspozycji do trzech połączeń dziennie z dwóch paryskich lotnisk. Nowe loty stanowią korzystną opcję dla większości pasażerów tranzytowych, którzy przesiadają się na lotnisku CDG, w tym dla podróżnych z Polski.

Rozkład lotów od 21 grudnia 2020

21 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża na Gwadelupę, z czego: 17 lotów tygodniowo odbywa się z lotniska Paryż-Orly oraz 4 loty tygodniowo – we wtorki, środy, czwartki i soboty – które odbywają się z lotniska Paryż – Charles de Gaulle.

19 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża na Martynikę, z czego:  16 lotów tygodniowo odbywa się z lotniska Paryż-Orly oraz 3 loty tygodniowo – w poniedziałki, piątki i niedziele – które odbywają się z lotniska Paryż – Charles de Gaulle.

Rejsy będą odbywały się samolotem Boeing 777. Bilety są już w sprzedaży na airfrance.pl. Zgodnie z warunkami swojej nowej polityki handlowej Air France oferuje obecnie bilety z bezpłatną możliwością zmiany podróży, niezależnie od wybranej taryfy.

Air France i Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym o globalnym zasięgu – Grupę AIR FRANCE KLM. Grupa AIR FRANCE KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu ze swoich lotnisk bazowych w Europie. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. W 2020 roku (stan sprzed pandemii), Grupa AIR FRANCE KLM oferowała pasażerom połączenia do 314 miast w 116 krajach, dysponując flotą 548 samolotów. Do AIR FRANCE KLM należy wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący 15 mln członków.