a&o Florence, czyli nowy niskobudżetowy hotel we Florencji

Autor tekstu: , Data publikacji:

„Florencja, Via Mannelli 119 - brzmi jak kolejne trafione miejsce w naszym portfolio”- tak opisuje transakcję zawarcia długoterminowej umowy najmu Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny firmy a&o. Dawny budynek biurowy z 1963 r. znajduje się tuż obok dworca kolejowego Campo di Marte i 10 minut spacerem od centrum miasta. W pięciopiętrowym obiekcie będzie 125 pokoi z około 520 łóżkami oraz 40 podziemnych miejsc parkingowych.

Florencja to wspaniały jubileuszowy prezent” podkreśla Winter, który 20 lat temu założył swój pierwszy hostel w Berlinie. Obecnie a&o jest wiodącą siecią hotelową posiadającą w 23 miastach i 8 krajach 39 obiektów noclegowych.

Florencja jest jednym z ulubionych miast, które odwiedzają turyści z całego świata. Wejście na ten rynek z pewnością stanowi kamień milowy dla firmy” dodaje Henri Wilmes, dyrektor ds. inwestycji. „a&o Florence znajduje się we wschodniej części miasta – 10 minut spacerem od centrum oraz 15 minut od stadionu piłkarskiego Artemio Franchi” Wilmes podkreśla doskonałą lokalizację obiektu.

a&o obecnie posiada we Włoszech dwa hostele – oba w Wenecji. Planuje dalszą ekspansję na rynkach państw Europy Południowej i Wschodniej, cały czas poszukując nowych lokalizacji. Hostele w Warszawie, Budapeszcie i Kopenhadze będą otwarte w pierwszej połowie 2020 r. Wilmes podkreśla „Co raz bardziej zbliżamy się do naszego celu: 50 lokalizacji a&o do końca 2023 r.”

Przyjazdy grupowe stanowią największy odsetek w całkowitej liczbie rezerwacji noclegów. W 2018 r. a&o przyjęło 125 000 rodzin, 13 000 wycieczek szkolnych i 7 000 innych grup powyżej 9 osób. Niedługo sieć hosteli będzie dysponowała 28 500 miejsc noclegowych w 23 miastach i 8 krajach. Dzięki niskim cenom noclegu (już od 12 euro), centralnym lokalizacjom oraz wysokiemu standardowi, hostele a&o są także wybierane przez osoby podróżujące służbowo, samotnie oraz przez seniorów.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji