Bachledka Ski ruszy przed świętami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zima przyniosła pierwszy śnieg już pod koniec listopada, a obecne temperatury stwarzają idealne warunki do naśnieżania stoków. Ośrodek górski Bachledka w pełni wykorzystuje pogodę, naśnieżając stoki i przygotowując się do sezonu zimowego. Ten i w tym roku rozpocznie się w grudniu. Po latach obostrzeń ośrodek przygotowuje się do jazdy na nartach pełną parą. Odwiedzający wreszcie będą mogli w pełni cieszyć się przygotowanymi stokami, zimowymi atrakcjami i bajkową zimową atmosferą pod szczytami Tatr Bielskich.

W tym roku w Bachledce na narciarzy czeka 8 km ośnieżonych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, które obsługuje kolejka linowa i krzesełkowa oraz 5 wyciągów. Całe rodziny mogą bawić się na torze saneczkowym o długości 2,5 km. Nie ma potrzeby zabierania sanek, wypożyczalnia dysponuje wystarczającą ilością sanek i nart. Zwolenników narciarstwa biegowego czeka 14-kilometrowa trasa wzdłuż grzbietu Magury Spiskiej z pięknymi widokami. Można je zobaczyć z kilku części kurortu, ale te najpiękniejsze można zobaczyć na Ścieżce Koronami Drzew. Ta zabierze gości na wysokość 24 m bezpośrednio w korony drzew. Z całej trasy wystarczy później cieszyć się widokami na Tatry i malownicze Zamagurze.

Adrenaliny można doświadczyć nie tylko na nartach, ale także ze szczytu wieży widokowej, gdzie znajduje się siatka z widokiem w przepaść na wysokości aż 32 m. Nauka jazdy na nartach nigdy nie była tak przyjemna. Bachledka posiada 2 tory treningowe z elementami zabaw, karuzelę oraz kryty kącik dla dzieci przygotowany dla początkujących narciarzy. Szkółka narciarska znajduje się na grzbiecie i tuż obok parkingu w Bachledowej Dolinie. Na stoku Grzebień pojawią się również nowe elementy zabawy. Zamieniają nawet zwykłą jazdę na nartach w świetną zabawę.

Narciarze w Bachledce będą mogli w pełni cieszyć się zimą bez ograniczeń. Ze skipassem od Bachledki mogą jeździć aż w 18 ośrodkach grupy Tatra Super Ski na Słowacji i w Polsce. Cena karnetu obejmuje nie tylko dzienną jazdę na nartach, ale także popularną wieczorną jazdę na nartach. Obszary można zmieniać nie tylko w ciągu tygodnia, ale także w ciągu jednego dnia.

Apartamenty PANORAMA i Bachledka zapewniają komfortowe noclegi bezpośrednio na stoku, które witają najmniejszych gości i rodziny podróżujące z psem. Komfortowe, ciepłe i smaczne jedzenie oferuje panoramiczna restauracja PANORAMA Bachledka oraz inne restauracje i bistro bezpośrednio na stoku, które zaspokoją apetyt każdego gościa.

Już w tym sezonie będzie można kupić skipassy i karnety online. I to taniej niż przy kasach i bez czekania w kolejce. Centrum uruchomi nowy e-sklep, który już na początku sezonu zimowego zaoferuje korzystne ceny biletów, bonów upominkowych i innych usług.