Zaproszenie na przedświąteczne SPA na Litwie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Okres świąteczny niesie ze sobą wiele stresu - od gonitwy za prezentami, po zwiększone obciążenie finansowe rodzin na całym świecie. W tym celu Litwa zaprasza turystów do poznania spokojnej przyrody oraz wyciszenia ciała i umysłu dzięki wyjątkowym zabiegom uzdrowiskowym.

Dla niektórych okres świąteczny wiąże się z równie dużym stresem i napięciem, co z radością. Większość rodzin na całym świecie odczuwa presję związaną z ograniczonymi możliwościami finansowymi i gwałtownie rosnącą inflacją, która w krajach takich jak Wielka Brytania sięgnęła najwyższego poziomu od 41 lat, co sprawia, że czujemy się ograniczeni. Ponadto, przygotowania do rodzinnych posiłków, radzenie sobie z tłumami ludzi podczas kupowania prezentów oraz konieczność ukończenia przed świętami bieżących projektów w pracy przyczyniają się do zwiększonego stresu.

Nadchodzący okres świąteczny przysparza osobom w tym kontekście szczególnych trudności, zarówno finansowych, jak i emocjonalnych. Ponad dwie trzecie uczestników ostatniego badania Deloitte wskazało, że przewidują, iż wydatki świąteczne podniosą w tym roku ich poziom stresu, przy czym 53% stwierdziło, że „spowodują one pewien stres”, a 15%, że „wywołają poważny stres”.

Jednak dzięki dobremu planowaniu wiele osób może na nowo rozbudzić swoją miłość do świąt, równoważąc pośpiech poprzedzający je odpowiednim odpoczynkiem po nich. Wyjazd za granicę po pracowitym grudniu może pomóc złagodzić zmęczenie i niepokój, a Litwa – ze względu na bliskie więzi z naturą i innowacyjną kulturę wellness – może być najlepszym miejscem na relaks.

Lithuania Travel — krajowa agencja rozwoju turystyki – uważa, że nie ma lepszego momentu, by poczuć spokojny klimat kraju, niż po maratonie świąt Bożego Narodzenia. Kampania Świąteczny stres? Pozbądź się go na Litwie! zaprasza turystów do zrelaksowania się po świątecznym pośpiechu w bezstresowym otoczeniu. Dzięki uzdrowiskom, które zajmują się masażem, terapią i sauną, a także otaczającym je naturalnym krajobrazom, Litwa oferuje wysokiej jakości wypoczynek, który odmłodzi nawet Świętego Mikołaja po podróży saniami dookoła świata.

– Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czuje się wykończona po świętach, po tym jak musiały wydać pieniądze na prezenty i przygotować się na świąteczne spotkania oraz spieszyły się, aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dlatego odpoczynek może być najlepszym prezentem, jaki można sobie podarować w tym roku  – mówi Dovilė Seliukė, szefowa marketingu i komunikacji w Lithuania Travel. – Litwa jest idealnym miejscem, aby to właśnie zrobić – spokojna przyroda i profesjonaliści w dziedzinie spa sprawią, że goście będą mogli spojrzeć na obecny okres świąteczny z optymizmem.

Litewska przyroda – świeże powietrze i spokój – to najlepsze lekarstwo, gdy czujemy się przytłoczeni szybkim tempem wakacji. Dzięki bogactwu naturalnych surowców leczniczych, takich jak bursztyn, sosny, wody mineralne i inne, litewskie ośrodki odnowy biologicznej wykorzystują dary lokalnej flory, aby przywrócić harmonię zmęczonym podróżnikom. Niektóre formy terapii stosowane do dziś, jak np. wykorzystywanie skamieniałej żywicy drzew w rytuałach leczniczych, sięgają 2000-1800 roku p.n.e.

Wiele tradycji związanych z odnową biologiczną stało się częścią codziennego życia na Litwie, a miasta takie jak Druskienniki czy Birsztany wręcz poświęcają się tym zajęciom. W znanych miejscowych uzdrowiskach do zabiegów wykorzystuje się wodę mineralną z lokalnych źródeł o dużej zawartości siarczanów, wapnia i magnezu. Aby zwiększyć poczucie relaksu, kąpiele nasycone są różnymi składnikami, od spokojnej lawendy po energetyzującą sosnę. Jest to tylko część szerszej kultury wellness, która wykorzystuje kąpiele błotne, sauny, baseny i masaże, aby osiągnąć prawdziwy relaks. Litewskie uzdrowiska, niezależnie od tego, czy odwiedza się je samotnie, czy z rodziną, pomagają w odnalezieniu własnego wnętrza.

Druskienniki

Takie naturalne sposoby leczenia stresu można znaleźć na całej Litwie, które czekają na to, aby wykorzystać je do dobrego wypoczynku na początku nowego roku.