Chcesz mieć dostęp do mediów z całego świata? Postaw na angielski!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dla niejednego miłośnika technologii najlepszym towarzyszem do porannej kawy będzie artykuł na temat konferencji Sony, który można przeczytać w oryginale, czyli po angielsku. Kto inny postawi na kilka newsów z muzycznego świata, a jak wiadomo, jeśli chodzi o muzykę, to najlepsze teksty znajdziemy w magazynie „The Rolling Stone”. Jeżeli interesują nas gry komputerowe i zdobywanie osiągnięć w tej dziedzinie, to dobrze zacząć dzień od portalu TrueAchievements, także w języku angielskim. Jak sugeruje wielu dziennikarzy, większość treści dostępnych w polskich mediach jest po prostu przetłumaczonymi newsami i artykułami zagranicznymi, niestety często przetłumaczonymi bardzo nieudolnie. Dlatego dobra znajomość języka angielskiego daje nam dostęp do mediów z całego świata. Oto dlaczego warto postawić na angielski.

Jak zrozumieć więcej? Postaw na angielski online

Czytanie anglojęzycznych blogów czy portali oraz oglądanie filmów i vlogów po angielsku warto połączyć z dobrym kursem języka angielskiego online. Jedną z internetowych szkół języka angielskiego jest Tutlo. Daje ona możliwość aktywnego uczenia się języka zdalnie, a jednocześnie zrywa z tradycyjnym modelem nauczania, dzięki czemu osiągamy efekty znacznie szybciej niż w przypadku klasycznych zajęć. Nauka języka angielskiego przeprowadzana jest w blokach lekcyjnych trwających po 20 minut, a każda lekcja odbywa się metodą jeden na jeden. Sami możemy wybrać, czego i z kim chcemy się uczyć. Możemy uczyć się słownictwa i akcentu z native speakerem, ale możemy też zdecydować, że dziś podejmiemy się nauki czasów z polskim lektorem.

Nauka angielskiego w internecie daje przewagę nad lekcjami stacjonarnymi. Możemy umówić się na lekcję o każdej porze dnia, a dodatkowo łatwo dopasujemy zajęcia do naszych codziennych obowiązków. Do nauki potrzebujemy tylko komputera i dostępu do internetu.

Wiedza i wiadomości z całego świata

Blokada językowa zabiera nam dostęp do wielu wyjątkowych wydarzeń i materiałów opublikowanych w sieci. Blogi i vlogi anglojęzyczne to skarbnica wiedzy, autorzy często dzielą się z czytelnikami swoimi niezwykłymi przemyśleniami. Świetne prelekcje i wywiady można znaleźć na YouTubie. Osoby kochające sci fi oraz futurystkę powinny sięgnąć po materiały Neala Stephensona, który fantastycznym pisarzem, i nawet mówi się o nim, że wraz z Bruce’em Sterlingiem przejmie pałeczkę po Williamie Gibsonie. Oto przykład jednego z fantastycznych, mądrych wywiadów ze Stephensonem na temat ludzkości i naszej przyszłości: https://www.youtube.com/watch?v=GOHH4JI4_9U. Warto też wspomnieć o genialnym „opowiadaczu historii”, jakim jest Neil Gaiman. Jego prelekcje to prawdziwa perełka.

Internet i media zagraniczne oferują nam treści, których nie mamy w naszym kraju. Niektórzy artyści nie odwiedzili i pewnie nie odwiedzą Polski, a znajomość języka umożliwia nam branie udziału w wydarzeniach online oraz kontakt z nimi. Wiele znanych osób udostępnia skrzynki kontaktowe, na które możemy wysłać maile z zapytaniami, a nawet z prośbą o autograf. Tak robi na przykład Felix Marc, muzyk związany z kilkoma zespołami grającymi Dark Electro.

Dobra znajomość języka angielskiego to nie tylko możliwość zbliżenia się do osób, które są naszymi idolami. Chodzi o ogólnie dostępną wiedzę na różne tematy. O dostęp do księgozbiorów, filmów, archiwalnych gazet i czasopism, które zostały zdigitalizowane i udostępnione dla potomnych. Wiele z nich to klasyka, którą warto poznać, a ta napisana w oryginale smakuje najlepiej. Nie zawsze tłumacz da radę oddać ducha, którego stworzył autor. Warto więc uczyć się angielskiego, by zdobywać jeszcze większą wiedzę.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji