Jak poprawnie zaadresować paczkę wysyłaną do Anglii?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wysyłka paczek zagranicznych - na przykład do Anglii - często wiąże się z mylnym przekonaniem, jakoby był to proces bardzo skomplikowany, wymagający znajomości języka angielskiego. Jest to oczywiście nieprawda, jednak o kilku kwestiach związanych z transportem zdecydowanie warto pamiętać.

Gdy pośrednik jest lepszym wyborem

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków. Zgodnie z aportem ONS za 2018 rok, nasi rodacy byli największą mniejszością narodową na Wyspach, wyprzedzając m.in. Rumunów, Irlandczyków, Hindusów ora Włochów. Łączna ilość imigrantów w UK przekroczyła 6 milionów osób.

Tak duży odsetek Polaków wymusił szereg zmian i wprowadzenia nowych usług, które pojawiły się w Zjednoczonym Królestwie wraz z nami. Nikogo nie dziwią polskie sklepy, gdzie można kupić naszą rodzimą żywność, rozmawiając przy okazji ze sprzedawcą w języku ojczystym, a nie po angielsku.

Kwestią czasu było powstanie firm, które obsłużą wysyłkę paczek do Anglii z Polski, gdzie cała komunikacja będzie opierała się na języku polskim. Jedną z najlepszych firm zajmujących się wysyłaniem paczek do Anglii jest euro-paka.pl. Usługa znacząco ułatwiła proces zamawiania kuriera, a klienci doceniają też bardzo atrakcyjną politykę cenową oraz duży wybór firm, z jakimi serwis współpracuje.

Do wyboru są sieci kurierskie, które mają nie tylko ogólnoeuropejski, ale i ogólnoświatowy zasięg. Daje to gwarancję szybkiego dostarczenia przesyłki do odbiorcy nawet dziś, w erze obostrzeń, jakie narzuciła nam wszystkim pandemia koronawirusa.

Dane, dane, dane…

W obecnych czasach można spotkać się z tendencją do gromadzenia o użytkownikach jak największej ilości danych. Nawet jeśli te są niepotrzebne w procesie realizacji zamówienia czy transakcji. Wzbudza to obawy wielu osób, które cenią sobie prywatność i uważnie czytają regulaminy usług.
Euro-paka.pl wyróżnia się na tym tle bardzo pozytywnie. Usługa nie zbiera zbyt wielu danych osobowych, ograniczając się do tych, które są niezbędne do zrealizowania zamówienia i dostarczenia paczki kurierem do Anglii. To spory atut, który należy docenić.

Oczywiście, ostateczna ilość gromadzonych danych nie leży tylko w gestii serwisu. Sporą rolę odgrywa regulamin firmy, która będzie dostarczać paczkę. Można jednak wyjść z założenia, że różnice są niewielkie, co pozwala stworzyć listę danych, które będziemy musieli podać zawsze, bez względu dostawcę.

Zaadresowanie paczki to już nie tylko imię i nazwisko

Bez podania imienia, nazwiska, miasta, ulicy, numeru domu i telefonu, a także kodu pocztowego nadawcy nie da się nawet przejść przez formularz zlecenia. Są to podstawowe informacje, które są niezbędne do podjęcia paczki przez kuriera. Bardzo podobnie wygląda kwestia danych odbiorcy. Ten jednak – w przeciwieństwie do odbiorcy – musi jeszcze podać swój adres e-mail, ponieważ zostaną na niego wysłane dokumenty przewozowe.

Trzeba pamiętać o tym, że traktat z Schengen, dzięki któremu możemy podróżować po większości Europy bez paszportu, wprowadza też pewne obostrzenia. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, paczka kurierska do Anglii musi być dokładnie opisana.Trzeba zadeklarować jej zawartość, a czasem – w zależności od sieci kurierskiej – także i wartość. Niektóre towary nie mogą być transportowane, a w razie wykrycia nieprawidłowości przez celników, nadawca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Ułatwienia dla firm

Wielu naszych rodaków założyło w Wielkiej Brytanii swoje firmy. Model ich działania często opiera się na wysyłce towarów do Polski. Takie osoby docenią możliwość wystawienia faktury, a także dodatkowego ubezpieczenia przesyłki.

Jeśli nadawca wysyła przedmiot o dużej wartości, to dodatkowe ubezpieczenie może okazać się być świetnym pomysłem. Nie jest ono zbyt drogie, a znacząco podnosi komfort zarówno po stronie nadawcy jak i odbiorcy. Duże znaczenie ma też czas realizacji zamówienia. Jeśli korzystacie z usług, które ograniczają formalności do minimum, to czas doręczenia przesyłki wynosi zwykle kilka dni. Co najlepsze, dzieje się to dzięki podaniu zaledwie paru podstawowych danych.