Coraz więcej Polaków odwiedza Dominikanę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Coraz więcej naszych rodaków odwiedza Dominikanę – w styczniu i lutym to wyspiarskie państwo na Karaibach odwiedziło aż 46 proc. Polaków więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W sumie liczba turystów ze wszystkich państw zwiększyła się niemal 10 procent.

Na Dominikanę najczęściej podróżują turyści z Ameryki Północnej (61,6 %), z Europy (23,1 %), Ameryki Południowej (11,8 %), turyści z Ameryki Środkowej i Karaibów (3,2 %) oraz z Azji (0,3 %).
– W okresie zimowym Republika Dominikańską należy do najbardziej popularnych destynacji urlopowych wśród Polaków. Co więcej, dzięki atrakcyjnym cenowo biletom last-minute i wycieczkom all-inclusive w ostatnim czasie znacząco zwiększyło się zainteresowanie indywidualnymi podróżami – mówi Leila Boasier Budecker, Dyrektor Narodowej Centrali Turystycznej Republiki Dominikańskiej na Europę Środkową i Wschodnią.

Karaibska Dominikańska słynie z białych piaszczystych plaż. W trakcie podróży tam warto odwiedzić jeden z 19 parków narodowych czy trzytysięczniki w łańcuchu górskim Kordylierów, gdzie znajduje się szczyt Pico Duarte oraz wodospad Aguas Blancas. Miłośnicy sztuki i kultury nie mogą zapomnieć o zobaczeniu Dzielnicy Kolonialnej dominikańskiej metropolii z wieloma zabytkami, muzeami czy galeriami. Wartość historyczną miasta kolonialnego w 1990 r. potwierdził wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Republika Dominikańska to także wysokiej klasy destynacja golfowa. Jesienią zeszłego roku uzyskała od Międzynarodowego Stowarzyszenia Golfowych Touroperatorów (IAGTO) pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza destynacja golfowa w Ameryki Łacińskiej i na Karaibach”.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji