Deutsche Bahn. Rzetelny partner podczas podróży biznesowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Konferencja za granicą lub umówione spotkanie biznesowe? DB Bahn zawiezie cię szybko i bezpiecznie do celu. Już z Polski do Niemiec masz możliwość skorzystania z naszych ofert kolejowych i autobusowych. W ramach oferty Europa-Spezial (Kraków, Katowice, Gliwice, Wrocław, Poznań, Warszawa, Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz czy Szczecin) dojedziesz bezpośrednio do stolicy Niemiec, gdzie masz możliwość przesiąść się na pociągi nowej generacji lub na samolot. Na terenie Niemiec DB oferuje bilety Sparpreis umożliwiające podróż po Niemczech już od 29 euro! Dzięki aplikacji DB Navigator możesz w drodze zarezerwować bilet na jedno z naszych połączeń. Poza tym DB Navigator informuje o aktualnej sytuacji danego połączenia, jak również informuje w razie nieoczekiwanego opóźnienia.

ICE do 330km/h

Na terenie Niemiec czekają na ciebie pociągi o wysokim standardzie jakimi są ICE, kursujące z prędkością nawet do 330 km/h. ICE’s wyposażone są w WiFi, oferują dużą przestrzeń na nogi, wynoszącą do 920 milimetrów, co umożliwia wygodną jazdę, oraz niezbędne do pracy gniazdka na laptopa. Z myślą o kliencie biznesowym w pociągach ICE oferujemy strefę ciszy, aby spokojnie skupić się na pracy, oraz przedziały specjalnie stworzone dla klienta stale korzystającego z telefonu komórkowego. W ICE możesz pracować, odpocząć oraz dobrze zjeść! Restauracje w ICE oferują smakowite potrawy oraz napoje.

Frankenwaldrampe - es rollen zwei DB Fernverkehr ICE T Baureihe  411 auf der Relation Leipzig - München in Richtung Förtschendorf zu Tale

Kupując bilet na 1 klasę otrzymujesz miejscówkę w cenie biletu a czas podróży uprzyjemni ci nasz serwis, oferując ci bezpłatną gazetę czy słodycze. Ofertą specjalną jest ICE Sprinter, kursujący bez przystanków z Berlina do Frankfurtu i z powrotem w zaledwie trzy i pół godziny. Również na trasie Frankfurt-Hamburg lub Kolonia-Hamburg możesz skorzystać z ICE Sprinter.

Z lotniska do miasta

Pociągi ICE odbiorą cię z lotniska, np. z Frankfurtu nad Menem, i zawiozą do samego centrum lub do 150 innych niemieckich miast. Na terenie Europy dojedziesz do 80 miast, min. do Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Francji i Danii. Oczekując na pociąg na dworcach DB możesz skorzystać z DB Lounge, gdzie zostaniesz poczęstowany gorącym napojem czy małą przekąską.

Autokuszetka i City Night Line

Dodatkową ofertą DB są autokuszetki (Autozug) oraz pociągi nocne (City Night Line), kursujące po Europie. Niezależnie od celu podróży, bez różnicy czy wybierasz się w podróż prywatnie czy służbowo: Podróżując nocą zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również dojedziesz wypoczęty na miejsce! Autokuszetka to oferta dla tych, którzy nie chcą wsiadać do samolotu ani spędzać długich i męczących godzin w samochodzie. Korzystając z Autokuszetki można nie tylko zaoszczędzić na paliwie, ale i przyczynić się do ochrony środowiska, ponieważ pociągi DB kursują na ekologicznym prądzie ze źródeł odnawialnych.

City Night Line (ein Angebot von DB Nachtzug) von Hamburg nach Paris auf der Oberhafenbrücke in Hamburg mit Ellok der Baureihe 120.
Wiele terminali docelowych pociągu Autozug jest idealnymi punktami wypadowymi do wyjazdów do Hiszpanii, Skandynawii, Holandii, Słowenii, Chorwacji lub Szwajcarii.

bahn.corporate – bezpłatny program dla firm

Jako klient firmowy masz dodatkową zaletę korzystania z programu bahn.corporate, który umożliwia łatwiejsze i tańsze planowanie wyjazdów służbowych na terenie Niemiec. bahn.corporate oznacza nie tylko rabat na wyjazdy firmowe koleją DB, ale również dostęp do portalu z wieloma przydatnymi funkcjami, wydłużony termin zwrotu niewykorzystanych biletów kolejowych a w przypadku podróży służbowych 1 klasą bilet można również wykorzystać jako bilet miejski (City Ticket). W razie zainteresowania programem bahn.corporate wystarczy wejść na stronę www.bahn.com/pl/bahncorporate i wypełnić formularz.

BahnCard – oferta dla każdego

Karta rabatowa BahnCard jest dodatkową ofertą DB dla dojeżdżających do pracy pociągami. Karta ta gwarantuje oszczędzanie na każdym przejeździe!

Die Deutsche Bahn (DB) baut ihren Vorteil als klima- und umweltfreundliches Verkehrsmittel weiter aus: Seit 1. April 2013 werden rund fünf Millionen BahnCard- und Zeitkarten-Inhaber in den ICE-, Intercity- und Eurocity-Zügen der DB mit 100 Prozent Ökostrom unterwegs sein. Die Kosten für dieses Angebot trägt die DB. Auch alle im bahn.corporate registrierten Geschäftsreisenden fahren dann im Fernverkehr der DB CO2-frei. Mindestens 75 Prozent aller Fahrten im Fernverkehr innerhalb Deutschlands werden somit ausschließlich mit Strom aus erneuerbaren Energien durchgeführt.

Również w przypadku podróży zagranicznych, posiadacze BahnCard otrzymują w krajach uczestniczących w programie 25% rabatu (RailPlus) na przejazd na danym odcinku trasy. Dla klientów firmowych polecana jest BahnCard 50 lub 100. Dalsze zalety dla posiadaczy BahnCard to zniżki na autokuszetkę, na wynajęcie roweru na miejscu docelowym (Call a Bike) oraz na bezpłatną podróż w danym mieście środkami komunikacji miejskiej.

DB Bahn dba o dobro każdego klienta!

Więcej informacji na stronie www.bahn.com/pl.

DB Bahn życzy przyjemnej podróży!