Finnair z taryfą Light

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tania podróż normalną linią lotniczą? Finnair wprowadza do swojej oferty bilety typu Light, zawierające jedynie bagaż podręczny. Są już dostępne na trasach fińskiego przewoźnika po Europie i na Bliski Wschód, z wyjątkiem lotów do Rosji.

Taryfa Light to najtańsza opcja spośród wszystkich rodzajów biletów Finnaira. Cena wszystkich innych biletów w dalszym ciągu zawiera koszty przewozu bagażu rejestrowanego.

– Odkąd w marcu tego roku wprowadziliśmy taryfę Light w ramach lotów krajowych oraz lotów do krajów skandynawskich i bałtyckich, obserwujemy pozytywne reakcje klientów podróżujących w celach biznesowych na krótkich dystansach, którzy często biorą ze sobą tylko bagaż podręczny – mówi Tomi Hänninen, wiceprezes Finnaira ds. zarządzania zyskiem i strategiami cenowymi.

Członkowie programów Finnair Plus Platinum, Gold oraz Silver i uczestnicy równorzędnych programów lojalnościowych w ramach sojuszu oneworld, ze statusem Emerald lub Sapphire, mogą zabrać na pokład dodatkowo jedną sztukę bagażu rejestrowanego ponad ilość dozwoloną w typie biletu, z którym podróżują. Jeśli zatem korzystają z biletu typu Light, mogą odprawić jedną sztukę bagażu bez dodatkowych opłat.