Dominikana. pocztówkowe widoki i karaibski klimat. Tu wypoczniesz jak w raju!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dominikana to idealne miejsce na zimowy wypoczynek. Dlaczego? Bo temperatura tutaj rozpieszcza, można opalać się na bajecznych plażach i pić wodę ze świeżego kokosa, a woda jest cieplutka. Nic dziwnego, że ten kierunek przyciąga tylu turystów – karaibski klimat i zapierające dech widoki sprawiają, że poczujesz się tu jak w raju.

Urlop w raju – dlaczego warto wybrać Dominikanę?

Dominikana słynie przede wszystkim z rajskich plaż – długich, z miękkim, jasnym piaskiem, kołyszącymi się na wietrze palmami i krystalicznie czystą wodą. To sprawia, że są tutaj idealne warunki do wypoczynku dla tych, którzy chcą się zrelaksować, popływać lub plażować.


Kolejne powody, dla których warto wybrać ten kraj na urlop, to natura i zabytki. W gęstych lasach tropikalnych znajdują się jeziora i wodospady, na plantacjach rosną soczyste owoce i warzywa, które – przed chwilą zebrane – trafiają na Twój talerz. Lasy namorzynowe, możliwość podziwiania humbaków, jaskinie, klify – tutejsza natura zapiera dech! Tutejsze miejscowości to okazja do poznania zwyczajów miejscowych, zapoznania się z procesem wytwarzania najpopularniejszego na Karaibach trunku, czyli rumu, a także zwiedzania. Punktem obowiązkowym jest stolica kraju – Santo Domingo z kolonialną zabudową. Wycieczki i wczasy w tym kraju są dostępne w ofercie polskich biur podróży, więc bez problemu można się tam dostać, nawet z przelotem bezpośrednim, komfortowym Dreamlinerem. Jeśli planujesz rajski urlop, sprawdź oferty do Dominikany w ITACE.


Zimowy wypoczynek w Dominikanie

Choć w Dominikanie przez cały rok panują warunki doskonałe na urlop, to najchętniej wybieranym okresem jest właśnie zima. W Polsce jest wtedy zimno i szaro, a w Dominikanie od grudnia do kwietnia panuje pora sucha. Oznacza to, że oprócz tego, że pogoda jest doskonała, jest także stabilna. Polacy chętnie przylatują tu już w listopadzie. Choć zdarzają się tu wtedy opady, to jest to krótki i intensywny deszcz, który nie przeszkadza w wypoczynku. Jeśli planujesz wypoczynek w Dominikanie latem, wybierz część położoną nad Morzem Karaibskim. W drugiej części kraju, nad Atlantykiem, jest wtedy sporo wodorostów. Oczywiście hotele dbają o czystość swoich plaż, mogą jednak nie być w stanie z tak dużą regularnością czyścić wyrzucanych przez fale na brzeg alg.


Z czego słynie Dominikana?

Oprócz fantastycznych plaż, o których wspominaliśmy już wcześniej, Dominikana to cudowny kraj, urzekający iście pocztówkowymi widokami. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest Saona – wyspa idealna na wypoczynek na bielutkim piasku, rozkoszowanie się wodą ze świeżego kokosa w cieniu palm i podziwianie czerwonych rozgwiazd przez taflę czyściutkiej wody. Stoją tu też kolorowe domki, które wyglądają bajkowo – w tym widoku można się zakochać!

Dominikana to także, a może przede wszystkim wspaniała natura. Można tu podziwiać rafę koralową, a najlepszym miejscem do snurkowania z widokiem na nią będzie wysepka Catalina. Półwysep Samana to miejsce, gdzie zimą z terenów podbiegunowych przypływają wieloryby. Oglądanie ogromnych ssaków to niezapomniane przeżycie. Znajdują się tu także wspaniałe wodospady, a ten najpiękniejszy to Salto El Limon, który z wysokości 40 m spada do naturalnego basenu, w którym możesz zażyć kąpieli. To nie jedyne tego typu miejsce w Dominikanie, bo po drugiej stronie wyspy znajdują się wodospady Damajagua, których jest aż 27. 

Ten rajski zakątek zachwyca też swoimi zabytkami. W samej tylko stolicy kraju znajduje się starówka wpisana na listę UNESCO, pierwsza katolicka katedra Ameryki i mnóstwo wspaniałych kolonialnych rezydencji. A więcej o tym, jakie atrakcje skrywa w sobie Dominikana, dowiesz się z artykułu o tym kraju na blogu ITAKI – PRZECZYTAJ.