Dubaj to nie tylko Burj Khalifa. Nowe atrakcje w enklawie Hatta

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dubaj to nie tylko najwyższe luksusowe budowle na świecie czy najnowocześniejsze parki rozrywki. Niewielu wie, że emirat posiada swoją górską enklawę – Hatta, która przyciąga miłośników sportów wodnych, trekkingu i „innego Dubaju. 30 października Meraas, jeden z dubajskich deweloperów, oddał do użytku nowe atrakcje w Hattcie.

To m.in. Hatta Wadi Hub – centrum sportowo-coachingowe oraz Hatta Drop-in, czyli pierwszy w Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych. Odwiedzający będą mogli zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park.

– Zgodnie z wytycznymi Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA, Meraas przebudowuje ten region, aby zaoferować odwiedzającym możliwość doświadczenia autentycznej kultury ZEA i obcowania z naturalnym, wiejskim krajobrazem. Ponadto nasze projekty umocnią pozycję Hatta jako wiodącego ośrodka dla ekoturystyki w tej części świata. Ważna jest też dla nas edukacja przyrodnicza i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród przyjezdnych – tłumaczy Abdulla Al Habbai, szef grupy Meraas.

Hatta Wadi Hub jest miejscem, w którym każdy miłośnik przygód i aktywnego spędzana czasu, znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać zarówno z oferty płatnej jak i darmowej, począwszy od coachingu i wypożyczania rowerów górskich (MTB), aż po strzelanie z procy, rzucanie toporem, łucznictwo, skoki spadochronowe, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny dla dzieci i dorosłych. Ośrodek organizuje także spływy kajakowe oraz wycieczki po regionie.

W Hatta powstało także wyspecjalizowane centrum zorbingowe dla dorosłych i dzieci – Hatta Zorbing (zorbing jest to sport, w którym uczestnik wchodzi to dużej przezroczystej kuli, i będąc w środku, turla się z górki).

Dla miłośników pieszych wędrówek biuro Hatta Adventures organizuje wycieczki po malowniczych zakątkach parku narodowego. Podczas wycieczki, turyści mogą skosztować regionalnych produktów i potraw, sprzedawanych przez lokalnych przedsiębiorców z Hatta.

Podróżnicy, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta mają do dyspozycji schroniska Hatta Damani i przyczepy Hatta Sedr Trailers, położone w malowniczym otoczeniu przyrody. Hatta Damani Lodges oferuje trzy różne typy zakwaterowania, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów.
Znajdują się one w bliskim sąsiedztwie Hatta Wadi Hub, dzięki czemu wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Z kolei turyści decydujący się na nocleg w ekskluzywnych przyczepach Hatta Sedr Trailers mają do swojej dyspozycji jeszcze obiekt gastronomiczny, prywatny taras, miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania. Z przyczep roztacza się niezapomniany widok na urokliwe brzegi Tamy Hatta.

Najnowszą atrakcją zaproponowaną przez Meraas będzie Riad Hatta czyli hotel butikowy (obecnie w fazie  projektowania). Ma dostarczyć autentycznych doznań oraz możliwości obcowania z lokalnym dziedzictwem. Dla twórców ważne jest, aby każdy gość, który zatrzyma się w hotelu poczuł sielankową, domową atmosferę miejsca. Przestronne pokoje z widokiem na wewnętrzne ogrody, prywatne małe baseny, restauracje serwujące dania kuchni lokalnej oraz spa i łaźnia turecka – to tylko kilka z hotelowych udogodnień.