easyJet poleci z Warszawy do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjski niskokosztowy przewoźnik easyJet znów lata z Warszawy. W środę odbył się pierwszy lot ze stolicy na lotnisko Londyn Gatwick. Loty będą się odbywa  cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Ale to nie wszystko. easyJet będzie też latać z lotniska Chopina do Berlina (lotnisko Tegel), Bazylei oraz Genevy. Szczególnie ten ostatni kierunek może okazać się atrakcyjny w sezonie zimowym dla narciarzy.
– Nasza strategia zakłada, że jesteśmy obecni w najważniejszych, największych portach lotniczych, dlatego podjęliśmy decyzję o wznowieniu operacji z Warszawy – powiedziała w środę Ali Gayward, dyrektor oddziału easyJet w Wielkiej Brytanii.

Otwarcie połączenia do Berlina to odpowiedź na upadek niemieckich linii airberlin, które obsługiwały tę trasę. Loty będą odbywały się raz dziennie. Szacowana liczba pasażerów to 135 tys. rocznie. easyJet będzie też latał do Bazylei (trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele) oraz do Genewy (cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele).
– Nasze cztery nowe trasy ze stolicy wzbogacą ofertę dostępnych już przedtem 14 tras z Krakowa – wyjaśniła Gayward.