Emilia Romagna. Z prosciutto, parmezanem i …Alberto Tombą

Autor tekstu: , Data publikacji:

Emiglia Romagna to jeden z najciekawszych rejonów Włoch – piękne plaże Rimini, ale i zimowa oferta narciarska w Apeninach. W ubiegły weekend ten ciekawy włoski region pokazał, co ma najlepszego. Wisienką na torcie była wizyta bodaj najlepszego alpejczyka wszechczasów Alberto Tomby.

Targi TT Warsaw od lat cieszą się powodzeniem. W ubiegły weekend zarówno dziennikarze, jak i zwykli zwiedzający mieli okazję spotkać się z przedstawicielami włoskiego regionu Emilia Romagna, słynącego z parmeńskiej szynki czy parmeńskiego sera. Absolutną gwiazdą okazał się Alberto Tomba, włoski olimpijczyk i wielokrotny zdobywca alpejskiego pucharu świata FIS, który pochodzi z tego regionu.

Konferencja prasowa włoskiego regiony Emilia Romagna na TT Warsaw. Gwiazda – Alberto Tomba

Ale po kolei.
Emilia Romagna to idealne miejsce dla smakoszy przysmaków takich jak szynka parmeńska, ser Parmigiano-Reggiano, tradycyjny ocet balsamiczny i sos Bolognese. Od zawsze uznawany jest za kolebkę prawdziwych, włoskich smaków, a w nadchodzącym 2019 roku region ten przygotował dla turystów kilka atrakcji kulturalnych, które niewątpliwie warto odwiedzić, aby poznać i doświadczyć prawdziwych Włoch. Jednym z takich miejsc jest spektakularny Teatr Glli, który po 75 latach został ponownie otwarty i stał się domem wielkiej muzyki Rimini. Gdzie indziej, popularna impreza cykliczna Giro d’Italia powróci do Bolonii, gdzie wyścig rozpoczął się dokładnie 25 lat temu w 1994 roku.

Pojawią się też zupełnie nowe atrakcje kulturalne: od specjalnie stworzonych lotów helikopterem i balonem, przez nowe Muzeum Porto di Classe, po fascynujący park archeologiczny w Rawennie. Ponadto zwiedzający będą mogli podążać śladami Leonarda da Vinci, który stworzył niektóre ze słynnych infrastruktur Księstwa Romagna, a dokładnie w 2019 roku obchodzimy pięćsetną rocznicę jego śmierci. Wszystko to sprawia, że Emilia Romagna to idealne miejsce do odwiedzenia w 2019 roku!

28 października 2018 roku teatr Galli ponownie otworzył swoje drzwi po 75 latach i stał się domem wspaniałej muzyki Rimini. Teatro Amintore Galli jest Miejskim Teatrem w Rimini, który został zbudowany w 1843 roku, przed otwarciem w 1857 roku opery “Aroldo” Giuseppe Verdiego. Ostatni spektakl w teatrze miał miejsce w 1943 roku, kiedy większość budynku została zniszczona przez zamachy bombowe z czasów II wojny światowej. W wyniku tych szkód, apsyda i dach zawaliły się, a około 90 procent audytorium i sceny zostało zniszczonych. Foyer było jedyną częścią, która nie została uszkodzona.

W 2019 roku renomowana impreza rowerowa Giro d’Italia rozpocznie się w Bolonii, gdzie wyścig po raz pierwszy ruszył dokładnie 25 lat temu w 1994 roku. Trasa będzie oferować spektakularny “Big Start” z jazdą próbną o długości 8,2 km pod górę, tuż przed przejazdem przez inne miasta w regionie, w tym Rawennę i Modenę. Wraz z Tour de France i Vuelta a España, Giro tworzy prestiżowe, trzytygodniowe wycieczki rowerowe Grand Tours. Giro d’Italia w Bolonii w 2019 roku jest szczytem wielu ekscytujących wyścigów rowerowych i wydarzeń odbywających się w całym regionie, w tym Granfrondo del Po w 2019 roku, 49. edycji Nove Colli di Cesenatico i pierwszym Appenninica MTB Stage Race w lipcu przyszłego roku.

Nowy przewodnik online daje możliwość zapoznania się z informacjami na temat spektakularnych zamków Emilia Romagna. Zaplanowanie wizyty i poznanie fascynującej historii tego regionu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Od Piacenzy po Rimini, ponad 40 uczestniczących dworów i zamków jest obecnie dostępnych dla turystów, a wiele z nich oferuje także szereg atrakcji i wysokiej jakości rozrywki przez cały rok. Podążaj śladami włoskiej rodziny królewskiej i poznaj starożytne rytuały, legendy i opowieści sprzed stuleci.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji