Finnair poleci do Sapporo i Punta Cana

Autor tekstu: , Data publikacji:

Finnair otworzy nową trasę do Sapporo w Japonii w sezonie zimowym 2019/2020 r. Nowe połączenie będzie także na trasie do Punta Cana w Republice Dominikańskiej.

Sapporo znane jest jako wspaniałe zimowe i narciarskie miejsce o przepięknych krajobrazach i z fantastycznymi zimowymi zajęciami w tradycyjnym japońskim otoczeniu. Sapporo będzie piątym kierunkiem Finnaira d oJaponii, obok Tokio Narita, Osaka, Nagoi i Fukuoka.

– Japonia jest dla nas kluczowym rynkiem i jesteśmy podekscytowani dołączeniem Sapporo do naszej siatki połączeń – mówi Christian Lesjak, wiceprezes ds. zarządzania siecią. – Dzięki nowej trasie, Finnair jest jedyną europejską linią lotniczą, która lata do Sapporo w ramach rejsów rozkładowych. Z pięcioma kluczowymi japońskimi miastami w naszej siatce połączeń, jesteśmy obecnie największym europejskim przewoźnikiem latającym do Japonii.

Finnair otworzy również nowe cotygodniowe rejsy do Punta Cana na Dominikanie. Lot do Punta Canabędzie obsługiwany samolotem Airbus A350 raz w tygodniu między 13 grudnia a 27 marca. Dominikana, ze swoimi piaszczystymi plażami, wyjątkowymi rodzinnymi kurortami oraz wspaniałymi polami golfowymi, jest ulubionym miejscem dlaturystów szukających słońca zimą. W sezonie zimowym Finnair lata również raz w tygodniu do Puerto Plata na Dominikanie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Finnair w sezonie zimowym 2019/2020 r. zwiększy również liczbę rejsów do Hongkongu do dwóch lotów dziennie, które będą kontynuowane od sezonu letniego 2019 poprzez sezon zimowy. Przewoźnik lata do siedmiu miast w Chinach, w tym do Pekinu, Szanghaju, Xi’an, Chongqing, Nankinu, Guangzhou (Kantonu) i Hongkongu.