Klasa premium economy w Singapore Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Znany z najwyższej jakości świadczonych usług narodowy przewoźnik Singapore Airlines wprowadza w swoich samolotach klasę premium economy. Do tej pory linia świadczyła usługi w klasie ekonomicznej, biznes i pierwszej.

Na razie przedział z fotelami klasy premium economy znajdą się w Boeingu 777-300ER, obsługującym loty na trasie Changi – Sydney. W tej maszynie klasy są skonfigurowane następująco: cztery siedzenie w klasie pierwszej, 48 w klasie biznes, 28 w klasie premium economy i 228 w klasie ekonomicznej. Wkrótce klasą premium economy będzie można polecieć także do Hongkongu, Londynu i Manchesteru. Później, w przyszłym roku, dołączą do nich Pekin, Delhi, Frankfurt, Bombaj, Nowy Jork, Szanghaj, Tokio i Zurych. Zmodernizowane zostaną pokłady należących do Singapore Airlines Boeingów 777-300ER, Airbusów A380 oraz nowego Airbusa A350, który juz niebawem pojawi się w siatce linii.

Klasa premium economy będzie skonfigurowana w układzie 2-4-2. W największym Airbusie A380 będzie miałą aż 36 foteli, umieszczonych na dolnym pokładzie.