Lotnisko w Dubaju z nowym rekordem

Autor tekstu: , Data publikacji:

7,7 miliona pasażerów obsłużyło w sierpniu lotnisko Dubai International (DXB). To kolejny, historyczny wynik tego bliskowschodniego hubu.

W sierpniu przez największe dubajskie lotnisko przewinęło się ponad 7 milionów 720 tysięcy pasażerów. To o pół miliona więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. W skali roku DXB przyjęło ponad 55 milionów pasażerów, co oznacza wzrost o 7 procent.

Za wzrost odpowiada głównie zwiększona ilość lotów, szczególnie należących do UAE linii lotniczych Emirates i FlyDubai. Z kolei najszybciej rosnącym rynkiem są kraje Europy Środkowo – Wschodniej (aż 70 proc. więcej przylotów) oraz Azja (+13%), Południowa Ameryka (11%).

Średnio w jednym samolocie, przylatującym lub odlatującym z Dubaja zasiada 327 pasażerów – to jeden z najlepszych wyników w historii. Do 34 tysięcy wzrosła też liczba lotów w ciągu jednego miesiąca.
– Kolejne miesiące z rekordowym ruchem na naszym lotnisku to doskonała nagroda na 56-lecie dubajskiego lotniska. Przez te pięć i pół dekady Dubaj obsłużył ponad 750 milionów pasażerów – komentuje Paul Griffiths, szef spółki Dubai Airports.