Lufthansa poleci do Doliny Krzemowej

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa, jako pierwszy europejski przewoźnik, uruchomi bezpośrednie połączenia do San Jose w Kalifornii, czyli Doliny Krzemowej. Rejsy rozpoczną się 29 kwietnia 2016 roku, będzie je obsługiwać Airbusy A-340.

Wyloty z Europy będą odbywać się w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele z hubu Lufthansy we Frankfurcie. Podróż będzie trwać 12 godzin. Powroty w San Jose będą odbywać się w nocy. Rozkład został skonstruowany tak, aby zapewnić najlepszą elastyczność połączeń z innymi rejsami Lufthansy na trasach z oraz do Niemiec, Europy, Azji i Afryki w porcie przesiadkowym we Frankfurcie.

Metropolia San Jose to 3,3 miliona mieszkańców. Miasto  eży w sercu Doliny Krzemowej, głównego ośrodka firm technologicznych i korporacji. Obok wielu znanych marek z sektora IT, obszar ten jest również siedzibą dla wielu czołowych korporacji
z dziedziny biotechnologii, farmacji i sektora medycznego. Wiele koncernów samochodowych ma tutaj również swoje laboratoria badawcze.

San Jose jest również miejscem atrakcyjnym turystycznie, służącym jako punkt wyjścia do zwiedzania północnej Kalifornii. Big Sur, Park Narodowy Yosemite, Jezioro Tahoe i inne kluczowe atrakcje są tuż obok, tworząc z San Jose naturalną alternatywę dla podróży do San Francisco, które jest oddalone zaledwie o 70 kilometrów.

Klienci Lufthansy będą mieli do wyboru trzy klasy podróży: Klasę Biznes, Ekonomiczną Premium i Ekonomiczną. Bilet w obie strony będzie dostępny w cenie od 899 euro.