Na unikalne termy (i nie tylko) do doliny Gastein

Autor tekstu: , Data publikacji:

Choć infrastruktura hotelowa i stoki narciarskie – wszystko na to wskazuje – będą w Austrii nieczynne do pierwszej dekady stycznia, wszyscy mamy nadzieję, że tegoroczny sezon narciarski, choć pewnie jeszcze z obostrzeniami, będzie już prawie normalny. Oto zaproszenie do doliny Gastein, jednego z najciekawszych regionów narciarskich kraju salzburskiego.

Dolina Gastein ze swymi trzema ośrodkami narciarskimi Dorfgastein, Bad Hofgastein, Bad Gastein i Sport Gastein to najrozleglejszy teren do uprawiania narciarstwa w Salburgerlandzie. Majestatycznie Wysokie Taury i klimat starego uzdrowiska tylko podkreśla walory ponad 200 (!) kilometrów dostępnych tutaj tras narciarskich. Ale nie tylko dla nart zjazdowych. Znajdą tutaj cos dla siebie miłosnicy skiturów i freeride’u a także nart biegowych – Bad Gastein, Bad Hofgastein oraz Dorfgastein oferują siedem różnych przygotowanych tras do narciarstwa o łącznej długości 35 kilometrów. Prowadzą wzdłuż brzegów Gasteiner Ache, przez park zdrojowy lub w głąb dzikich, romantycznych dolin. Dolina oferuje także wspinaczkę lodową po oblodzonych klifach, dwa różne tory saneczkowe (również oświetlone po zmroku), a także możliwośc zimowego trekkingu po oznakowanych trasach.

Czego możemy się spodziewać w dolinie Gastein w nadchodzącym, niełatwym ze względu na obecną pandemię sezonie?
Niestety nie odbędą się takie imprezy jak festiwal muzyczny „Sound & Snow Gastein” czy zawody snowboardowego Pucharu Świata i freeride Red Bull Playstreets. Dostępne będą jednak inne, także grupowe.

 • 30 stycznia – 5 luty 2021: Największy festiwal sztuki śniegu w Alpach

  odbędzie się ponownie od 30 stycznia do 5 lutego. Pod hasłem „Europa jako gość w Gastein” cała dolina zostanie przekształcona w wielką wystawę sztuki. Podczas festiwalu rtyści stemplują, walcują, rzeźbią i kształtują małe i duże dzieła sztuki i rzeźby ze śniegu i lodu.

 • 9 – 23 stycznia 2021: Tydzień Ski amadé Minis w Gastein.

  Wtedy w centrum uwagi będą dzieci, ponieważ dostępna będzie popularna oferta rodzinna „Ski amadé Minis Week” – 7 noclegów dla całej rodziny z tygodniowym karnetem narciarskim dla dziecka w cenie 125 eur wraz z wliczonym kursem narciarskim i specjalnym programem rozrywkowym dla najmłodszych.

 • Cały sezon 2021 program „Gastein Ski Toques”.

  To wyjątkowe przeżycie kulinarne, na które składa się wizyta w jednej z sześciu narciarskich hutte. Cena za tradycyjne danie nie przekroczy 20 euro. Ale to nie wszystko. W bad Hofgastein dostępny będzie specjalny uliczny market, na którym po raz kolejny zaprezentowane zostaną potrawy produkowane przez regionalnych rolników w postaci przystawek, dań głównych i deserów. Każdy, kto chce skosztować wyśmienitego 4-daniowego menu obiadowego w Sportgastein na wysokości 3000 m, z pewnością nie będzie rozczarowany Full Moon Dinner.

 • Koniecznie trzeba odwiedzić unikatowe centrum Gasteiner Heilstollen.

  W wykopanych sztolniach dawnej kopani złota urządzone jest popularne uzdrowisko. Od ponad 65 lat metoda ta jest z powodzeniem stosowana w leczeniu chorób reumatycznych i po dziesięcioleciach jest uważana przez balneologów za najskuteczniejszy z dostępnych naturalnych środków. Idealne połączenie radonu, ciepła i wysokiej wilgotności zapewnia długotrwałe korzyści osobom cierpiącym na zaburzenia narządu ruchu, a także schorzenia skóry i układu oddechowego. Dodatkowo zabieg stabilizuje układ odpornościowy.

 • Po całym dniu spędzonym na sportach na śniegu w końcu nadejdzie czas, kiedy będziesz gotowy, aby zwolnić i odprężyć się.

  A gdzie lepiej niż podczas kojących kąpieli termalnych. Zarówno Felsentherme w Bad Gastein, jak i Alpentherme w Bad Hofgastein czekają na narciarzy i ich zmęczone mięśnie. Woda termalna wpada do basenów, napary wytwarzają chmury pary, podczas gdy Ty – teraz całkowicie zrelaksowany – spoglądasz na zbocza gór, które przed chwilą pokonałeś.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji