Nowe restauracje w Dubaju w gwiazdkami Michelin

Autor tekstu: , Data publikacji:

W hotelu Atlantis The Royal Michelin ogłosił nową listę restauracji, które znalazły się w przewodniku MICHELIN po Dubaju na rok 2023. Premiera przewodnika miała miejsce 16 maja. Na uwagę słynnych anonimowych inspektorów MICHELIN zasłużyło 90 restauracji oferujących 23 różne rodzaje kuchni.

W drugiej edycji przewodnika MICHELIN po Dubaju pojawiły się trzy nowe restauracje z jedną gwiazdką MICHELIN i jedna nowa z dwiema gwiazdkami, a także 17 restauracji wyróżnionych tytułem Bib Gourmands.

– Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do gastronomicznego potencjału Dubaju, a w tym roku miasto potwierdza swoją kulinarną atrakcyjność – mówi Gwendal Poullennec, międzynarodowy dyrektor przewodników MICHELIN. – Każdy, od gości z całego świata przez profesjonalistów po lokalnych smakoszy, chce poczuć wyjątkową energię Dubaju. Miasto szczyci się wieloma różnorodnymi propozycjami kulinarnymi, od kuchni peruwiańskiej i emirackiej, przez współczesną francuską i tradycyjną brytyjską, aż po nowoczesną kuchnię japońską. To sprawia, że każdy może się tu poczuć jak w domu. Bardzo nam miło, że możemy być świadkami rozwoju dubajskiej gastronomii na skalę międzynarodową.

Nowa restauracja z dwiema gwiazdkami MICHELIN 

Restauracja Trèsind Studio w zeszłym roku została wyróżniona pierwszą gwiazdką, a dziś może pochwalić się już dwiema. Szef kuchni dba o nieustanny rozwój, co daje naprawdę imponujące rezultaty – dania są bardzo oryginalne, dopracowane, a czasami intrygujące. To sprawia, że posiłek tutaj jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Inspektorzy z przyjemnością nagrodzili zaangażowanie w kulinarną doskonałość dwiema gwiazdkami MICHELIN.

Il Ristorante – Niko Romito oraz STAY by Yannick Alléno – obie restauracje zostały nagrodzone dwiema gwiazdkami MICHELIN w 2022 r. i w tym roku utrzymały wyróżnienie.

Trzy restauracje nagrodzone gwiazdką MICHELIN

Avatāra to restauracja prowadzona przez utalentowanego szefa kuchni Rahula Ranę i jego zespół. Wynosi kuchnię wegetariańską na zupełnie nowy poziom. Piękne dania są wykwintnym połączeniem smaków i konsystencji. Efektem jest doskonała kuchnia indyjska, która zachwyciła słynnych anonimowych inspektorów.

Dinner by Heston Blumenthal znajduje się na pierwszym piętrze hotelu Atlantis The Royal i zachwyca gości widokiem na kuchnię. Wzorem siostrzanej restauracji z Londynu Dinner by Heston Blumenthal oferuje brytyjskie dania z różnych stuleci i w pełni zasługuje zarówno na gwiazdkę MICHELIN, jak i na obecność w przewodniku.

W zeszłym roku Solemann Haddad został wyróżniony tytułem Młodego Szefa Kuchni Roku 2022 przez przewodnik MICHELIN, a w tym roku jego restauracja moonrise potwierdziła swój potencjał i zasłużyła na gwiazdkę MICHELIN. Kolacja w lokalu składa się z 10 dań, a każde z nich ma swoją osobną historię. Typowe dla Bliskiego Wschodu składniki są przygotowywane przy użyciu japońskich technik, co daje efekt równie oryginalny, co stymulujący.

Wszystkie restauracje nagrodzone jedną gwiazdką MICHELIN w 2022 r. utrzymały w tym roku swoje wyróżnienie.

Przewodnik MICHELIN po Dubaju w pigułce:

3 restauracje z dwiema gwiazdkami MICHELIN
11 restauracji z jedną gwiazdką MICHELIN
3 restauracje z zieloną gwiazdką MICHELIN
17 restauracji z wyróżnieniem Bib Gourmand
59 wyselekcjonowanych restauracji

Michelin 

Michelin to wiodąca firma w dziedzinie mobilności, która jest zaangażowana w zwiększanie mobilności swoich klientów w sposób zrównoważony. Zajmuje się projektowaniem i dystrybucją opon, dostarczaniem usług i rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów oraz usług cyfrowych, map i przewodników, które pomagają urozmaicić wycieczki i podróże oraz uczynić je wyjątkowymi. Firma zajmuje się też opracowywaniem zaawansowanych technologicznie materiałów potrzebnych w wielu branżach. Siedziba Michelin znajduje się w Clermont-Ferrand we Francji, a sama firma obecna jest w 177 krajach, zatrudnia 124 760 pracowników i posiada 68 zakładów produkujących opony, które w 2021 r. wyprodukowały łącznie około 173 miliony opon. (www.michelin.com)