Nowy hotel Ibis Styles w centrum Bukaresztu

Autor tekstu: , Data publikacji:

W biznesowym centrum stolicy Rumunii został wlaśnie otwarty hotel ibis Styles Bucharest Erbas. Jego motywem przewodnim są... konstrukcje. Świat budowy przedstawiony w stylu pop-art to kreatywne nawiązanie do robotniczej historii miasta, którego architektura jest odzwierciedleniem burzliwej przeszłości. 

Majestatyczna architektura Bukaresztu skrywa w sobie wiele tajemnic – fascynuje i prowokuje do zadawania pytań. Minimalistyczne, industrialne wnętrza hotelu, ocieplone przez jasne, pozytywne kolory pozwalają zajrzeć w głąb miasta, którego historia odbija się w zabytkowych budynkach. Hotel ibis Styles Bucharest Erbas pokazuje świat konstrukcji od podstaw – w nowoczesnym, miejskim wydaniu. Kreatywność idzie tu w parze z realizmem, a przejawy tego połączenia zadziwiają nas od wejścia. Linie ostrzegawcze na podłodze, imitacje rusztowań, dźwigów czy drewnianych szalunków i surowe, metalowe elementy współgrają z optymistycznymi barwami, tworząc przytulny, radosny klimat.
Jednoznaczne nawiązania do motywu przewodniego – konstrukcji, przedstawione w nieoczywistej formie, zachwycają i pokazują to, co zwykle pozostaje ukryte. Hotel ibis Styles Bucharest Erbas inspiruje odwiedzających do aktywnego spędzania czasu, a po dniu pełnym wrażeń gwarantuje regenerację sił w Sweet bed by ibis Styles – obecnym w każdym z 80 komfortowo wyposażonych pokoi. ibis Styles to marka, która buduje swoją sieć w oparciu o kreatywny design i niepowtarzalne koncepty unikatowych przestrzeni. Każdy hotel wyróżnia inny, charakterystyczny motyw przewodni – wszystkie zaś zaskakują pomysłowością i pozytywną atmosferą.

Beton, metal i drewno stanowią podstawowe materiały konstrukcji budowlanych. Dźwigi, rusztowania, rury czy drewniane szalunki wzmacniające to zaś nieodłączne elementy wykorzystywane do ich powstania. W hotelu ibis Styles Bucharest Erbas wykorzystano wszystkie te motywy. W rezultacie powstały unikatowe wnętrza – chociaż są inspirowane przemysłową przeszłością, zaskakują nowoczesnością. Elementy konstrukcyjne przedstawione w stylu pop art? To możliwe! Linie ostrzegawcze umieszczone na podłodze już od wejścia sygnalizują nadchodzącą podróż przez świat fascynujących konstrukcji. Jej pierwszym punktem jest recepcja, przypominająca… kontener budowlany. Metalowe rury zawieszone nad barem, filary z imitacją drewnianych szalunków w lobby i sali śniadaniowej, cienie rusztowań na wykładzinie i minimalistyczne, industrialne wyposażenie każdego z 80 pokoi to kolejne elementy, które będą nam towarzyszyły w pasjonującej przygodzie, jaką stanie się pobyt w hotelu ibis Styles Bucharest Erbas. Czy tak jak na każdej budowie należy założyć kask? Oczywiście – wystarczy spojrzeć na znaki ostrzegawcze.

Bukareszt to miasto ukształtowane w dużej mierze przez swoją historię. Monumentalność przeszłości łączy się tu z rozkwitem nowoczesności. Całość fascynuje i wciąga, prowokuje do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Pomocny personel hotelu ibis Styles Bucharest Erbas, będący przez cały czas do dyspozycji gości, udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek do tego, aby pobyt w stolicy Rumunii był niezapomniany. Dodatkowym atutem obiektu jest lokalizacja – biznesowe centrum Bukaresztu pozwala spojrzeć na jego historię z perspektywy aktualnego rozkwitu, odkrywając zarówno popularne, turystyczne miejsca, jak i te znaczniej mniej znane, choć równie ciekawe.