Nowy Radisson Collection w belgijskiej stolicy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Radisson Hotel Group, jedna z najbardziej znanych marek hotelowych, otworzyła właśnie nowy hotel Radisson Collection. Brukselski obiekt jest wyjątkowy choćby dzięki temu, że oferuje swoim gościom możliwość prowadzenia hybrydowych konferencji.

Otwarcie flagowego hotelu Radisson Collection, Grand Place Brussels, nastąpiło po niezwykłej transformacji dawnego hotelu Radisson Blu Royal. Radisson Collection to ekskluzywna marka lifestyle’owa marki Radisson Hotel Group, zarezerwowana dla jej najwybitniejszych luksusowych nieruchomości, oferująca gościom wyjątkowe wrażenia, wyjątkowy wystrój wnętrz, spersonalizowane usługi i kompleksowe udogodnienia dla gości.

Nowy hotel oferuje swoim gościom 282 pokoje. Przestrzenie publiczne zostały całkowicie odnowione i przeprojektowane we współpracy z Rafael de La Hoz, jedną z najbardziej prestiżowych i najdłużej działających firm architektonicznych na świecie, zaangażowaną w nie tylko w projektowanie, ale także innowacje i zrównoważony rozwój.

W hotelu Radisson Collection Grand Place Brussels znajdują się dwie eleganckie restauracje, oferujące nowoczesne dania z grilla oraz chińskie specjały, 18 nowoczesnych sal konferencyjnych, salon Executive Lounge, Apartament Prezydencki i centrum fitness. Znany ze szklanego, siedmiopiętrowego atrium i postmodernistycznej architektury, wyróżniający się projekt hotelu nawiązuje do otwarcia tego obiektu w 1989 roku. Nowy, wyrafinowany i stylowy projekt odzwierciedla lokalizację hotelu i stanowi wzór dla współczesnego stylu życia.

– Bruksela to idealne miejsce na nasz belgijski debiut marki Radisson Collection. Jest centrum Unii Europejskiej i pozostaje pierwszym na świecie wyborem na międzynarodowe kongresy lub spotkania biznesowe o niezrównanym międzynarodowym charakterze. Z niecierpliwością czekamy na gości z całego świata w tym kultowym, niedawno przekształconym obiekcie i powitanie ich w wyjątkowym miejscu – powiedział w trakcie otwarcia Federico J. González, dyrektor generalny Radisson Hotel Group.

– Otwarcie hotelu Radisson Collection, Grand Place Brussels podkreśla znaczenie Brukseli jako dynamicznego i atrakcyjnego miasta dla doświadczonych biznesmenów i turystów. Wiem, jak ciężkie są dla branży hotelowej czasy pandemii, tym większa radość, że otwieracie kolejne obiekty – dodawał Philippe Close, burmistrz Brukseli.

Brukselski polityk uczestniczył w konferencji prasowej w formie hybrydowej – był w swoim hotelowym pokoju i łączył się z „fizycznymi” uczestnikami spotkania w hotelowym lobby online.
To absolutna nowość w ofercie Radissona – wraz z otwarciem Radisson Collection Hotel, Grand Place Brussels, Radisson Hotel Group ogłosił wprowadzenie swoich nowych rozwiązań hybrydowych obejmujących pokoje hybrydowe i spotkania hybrydowe.

Hybrydowe spotkania Radisson Hotel Group łączą w sobie to, co najlepsze w spotkaniach osobistych i wirtualnych, oferując niezawodny system do wideokonferencji obrazu, dźwięku i wideo, dwa ekrany, bezprzewodowy pilot do prezentacji, szybkie łącze internetowe i wiele więcej. Ponieważ świat nadal dostosowuje się do „nowych normalności” i trwających ograniczeń w podróżowaniu, organizatorzy mogą teraz oferować opcje udziału wirtualnego i formaty hybrydowe, które umożliwiają organizowanie małych lokalnych spotkań, a także transmitowanie do zdalnych uczestników i lokalizacji satelitarnych.

Radisson Hotel Group nawiązał współpracę z Zoom, liderem w nowoczesnej komunikacji wideo dla przedsiębiorstw, aby zapewnić płynną obsługę wirtualnych i hybrydowych spotkań i wydarzeń swoich klientów. Wyspecjalizowane wewnętrzne zespoły eventowe będą pomagać klientom w dostarczaniu szeregu wydarzeń, od hybrydowych spotkań w wielu lokalizacjach po transmisje wydarzeń, dbając, by spotkania były wydajne, skuteczne i angażujące.

Jak wyglądają hotelowe pokoje hybrydowe? Doskonale łączą udogodnienia najnowocześniejszego biura z komfortem pokoju hotelowego o podwyższonym standardzie, tworząc produktywną, dedykowaną i cichą przestrzeń do pracy dla podróżujących w interesach oraz gości turystycznych.
Pokoje hybrydowe oferują łatwą łączność z urządzeniami z drugim ekranem, urządzeniami do wideokonferencji, bezprzewodową klawiaturą, myszkąą i głośnikiem Blutooth, usługami drukowania, artykułami papierniczymi, nieograniczoną ilością kawy i herbaty, dostępem do zaplecza odnowy biologicznej na miejscu.

Rozwiązania hybrydowe Radisson Hotel Group są obecnie dostępne w 50 wybranych hotelach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wdrażanie nowego konceptu będzie kontynuowane do 2020 i 2021 roku.

Pamiętajmy, że czasach pandemii Radisson wdrożył specjalny protokół bezpieczeństwa w swoich obiektach. W maju Grupa nawiązała współpracę z SGS, wiodącą na świecie firmą kontrolującą i certyfikującą, w celu wdrożenia protokołu Radisson Hotels Safety Protocol, który zapewnia najwyższe standardy higieny i wzmacnia istniejące, rygorystyczne wytyczne dotyczące higieny. Wytyczne te obejmują stanowiska do odkażania rąk przy wszystkich wejściach, stosowanie środków ochrony indywidualnej (ŚOI) i ekranów ochronnych, zwiększoną częstotliwość czyszczenia oraz kompleksowe szkolenie personelu.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji