Prawdziwa Afryka blisko Kapsztadu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Aquila Collection – sieć dużych, luksusowych posiadłości leżących w bliskim sąsiedztwie Kapsztadu – z dumą podkreśla wyjątkową drogę, jaką przebyła od skromnych początków w 1999 roku, aż po czasy obecne, kiedy to stała się ważnym graczem na rynku turystyki w Prowincji Przylądkowej Zachodniej RPA.

Pasja i Wielka Piątka

Marka Aquila Collection powstała dzięki wizjonerskiemu podejściu jej założycieli. W 1999 roku Searl Derman – wielki miłośnik dzikiej przyrody i ekologii – postawił sobie za cel przywrócenie do prowincji tzw. Wielkiej Piątki Afryki (Big 5), czyli pięciu gatunków dużych ssaków: afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawołu afrykańskiego i lamparta. Po pewnym czasie udało mu się przekształcić skrawek pustkowia w pobliżu rzeki Touws w cieszący się ogromną renomą rezerwat zwierzyny łownej Aquila Private Game Reserve. To mieszczące się zaledwie o dwie godziny drogi od Kapsztadu sanktuarium dzikich zwierząt oferuje gościom ekscytujące wyprawy safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki.

Rozwinięciem tej koncepcji jest Aquila Collection, czyli kolekcja wyjątkowych obiektów noclegowych oraz atrakcji w bliskim sąsiedztwie Kapsztadu. Kolekcja ta kładzie ogromny nacisk na kulturę południowego krańca Afryki, perfekcyjnie łącząc w sobie żywiołową duszę Kapsztadu i wybrzeża Overberg z sielskim klimatem rozległych afrykańskich terenów i tamtejszej dzikiej przyrody.

Szczególnie polecane

Aquila Private Game Reserve and Spa

Ten przyjazny rodzinom, czterogwiazdkowy ośrodek leżący na ponad 10 tysiącach hektarów terenu, oferuje gościom szeroki wachlarz atrakcji: od tradycyjnych wycieczek samochodowych, po pełne przygód wyprawy quadami.

Inverdoorn Private Game Reserve

Posiadłość ta mieści się w Parku Narodowym Tankwa Karoo (około 2,5 godziny jazdy od Kapsztadu) i oferuje gościom zaciszne chatki, duży wybór wypraw przyrodniczych i spersonalizowaną obsługę.

Kuganha Tented Camp and Spa

Cechą, która wyróżnia ten ośrodek, jest bez wątpienia bliskość słoni, które często przechadzają się wokół luksusowych namiotów. Goście cenią sobie także tutejszą bogatą ofertę wypraw safari w rezerwacie Tankwa Karoo.

Nad morzem

Oprócz posiadłości położonych na terenie rezerwatów, w ofercie Aquila Collection znajdują się także obiekty nadmorskie, takie jak wyjątkowa willa Marlin Manor w Cape L’Agulhas, uroczy pensjonat Cape Agulhas Guest House oraz przytulna chata Kob Cottage. Miłośnicy owoców morza z pewnością docenią restaurację Catch Cook Restaurant and Beach Bar, która mieści się w porcie Struisbaai.

Ale misja Aquila Collection wykracza daleko poza kwestie luksusu i niezapomnianych doznań. Marka stanowi punkt odniesienia dla branży turystyki ekologicznej, realizując inicjatywy w zakresie energii odnawialnej, odpowiedzialności społecznej i ochrony przyrody. Aquila Collection mocno angażuje się także w tworzenie nowych miejsc pracy w regionie, podnoszenie kwalifikacji lokalnych społeczności i ochronę bogatej różnorodności biologicznej Afryki.

Celem Searla Dermana było nie tylko ponowne przywrócenie temu regionowi zwierząt z Wielkiej Piątki, ale także stworzenie przystani łączącej w sobie luksus z zasadami poszanowania przyrody i odpowiedzialnością społeczną. Aquila Collection spełniła marzenie swojego założyciela i wciąż na nowo kształtuje podejście do podróżowania po Prowincji Przylądkowej Zachodniej.

O marce

Marka Aquila Collection to jedyny w swoim rodzaju zbiór luksusowych obiektów noclegowych i atrakcji w regionie Prowincji Przylądkowej Zachodniej RPA. Skupiając swoje działania na ochronie przyrody, tworzeniu miejsc pracy, podnoszeniu kwalifikacji i zrównoważonej turystyce, sieć oferuje podróżnym autentyczne afrykańskie doznania w obiektach położonych nieopodal Kapsztadu.

aquilacollection.com

GALERIA ZDJĘĆ