Raffles Maldives Meradhoo już na Malediwach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Należąca do znanej francuskiej sieci luksusowych hoteli Accor marka Raffles inauguruje swoją obecność na Malediwach. Na atolu Gaafu Alifu został właśnie oddany do użytku kurort Beach Island Experience, który oferuje swoim klientom 21 luksusowych willi.

Raffles Maldives Meradhoo to czwarta nieruchomość marki Accor na Malediwach, ale pierwsza pod marką Raffles. Kurort leży na południowym krańcu archipelagu Malediwów, w pobliżu równika na atolu Gaafu Alifu. Można tu dolecieć lokalnymi liniami lotniczymi z lotniska w Male, a następnie łodzią motorową z lotniska Kaadedhdhoo.

Na głównej wyspie oddane zostały już do użytku Beach Villas i Beach Residences. Każda z nich posiada prywatny basen, jest wyposażona w marmurową łazienkę i wannę na poziomie podłogi. Za kilka miesięcy do dyspozycji gości zostaną oddane kolejne rarytasy – Overwater Villas and Residences, leżące wprost na rafie koralowej, do których można będzie dotrzeć tradycyjną łodzią Dhoni.

Atol Gaafu Alifu to de facto dwie rafy koralowe. Goście willi mogą podziwiać morskie życie poprzez przeszklone panele na tarasach. Można tutaj zaobserwować żółwie morskie, rekiny i mnóstwo gatunków ryb, których naturalnym środowiskiem są wody Oceanu Indyjskiego. Goście kurortu mogą skorzystać z wiedzy zatrudnionego tutaj biologa, który opowie o bogactwie podwodnego (i nie tylko!) świata.

– Malediwy, ze swoimi ponad 1200 wyspami, to siedlisko najlepszych plaż na świecie. Wraz z otwarciem Raffles Maldives Meradhoo, stają się także domem luksusowej gościnności. Zaoferujemy swoim gościom naturalne piękno przyrody, połączone z bezkonkurencyjną obsługą – przekonuje Patrick Basset, dyrektor ds. Operacyjnych Accor w Azji Południowo-Wschodniej i na Malediwach.

Malediwy to także wyszukana kuchnia. Goście mają dyspozycji kilka różnych restauracji, jak choćby peruwiańską Thari, japońską Yuzu czy The Firepit, gdzie serwowane są wykwintne dania z grilla. Goście kurotu mogą też zamawiać prywatne posiłki, od degustacji kawioru na piaszczystym brzegu po kolacje podczas prywatnych przejażdżek łodziami. Mołośnicy barów znajdą swoje przysmaki w Yapa Sunset Bar, a najlepsze szampany i wino w popularnym Long Bar.

Raffles Maldives Meradhoo to także naturalnie coś dla ciała. Do dyspozycji gości jest Spa Raffles, brand znany na całym świecie. Goście mogą spróbować tutaj maseczek na twarz Biologique Recherche, Biologique Recherche czy najlepszych manicure i pedicure marki Magaret Dabbs London. Chętni będą korzystać z nadmorskich sesji jogi i sportów wodnych.

– Raffles Maldives Meradhoo to wyjątkowe miejsce dla par, które szukają niezapomnianej romantycznej kryjówki – zachęca Olivier Larcher, dyrektor generalny kurortu.