Rekordowy czerwiec Wizz Air

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Wizz Air przewiózł rekordową liczbę pasażerów w czerwcu 2022. Z usług linii Wizz Air w czerwcu skorzystało 4,34 mln pasażerów. Stanowi to wzrost o 179% w porównaniu do czerwca 2021 r.

Aby jeszcze bardziej móc się rozwijać i wesprzeć stały wzrost, Wizz Air w ubiegłym roku odebrał dostawy 27 ultranowoczesnych i wydajnych samolotów Airbus. Wykorzystując najnowsze technologie, flota samolotów Airbus w Wizz Air jest integralnym elementem strategii linii w zakresie zrównoważonego rozwoju, wspierając jej cele polegające na zmniejszeniu emisji CO2 o 25% na pasażerokilometr do 2030 r. Na początku tego roku Wizz Air podpisał również z firmą Airbus Memorandum of Understanding, aby zbadać potencjał operacji statków powietrznych napędzanych wodorem. Zamówienia od Airbus potwierdzają cel Wizz Air, aby do końca dekady stać się linią posiadającą flotę 500 samolotów. Zamówienie Wizz Air składa się obecnie z 13 samolotów typu A320neo, 255 A321neo i 47 A321XLR, plus dodatkowe zamówienie na 15 maszyn typu A321neo i prawa do zakupu 75 A321neo, co daje łącznie 411 samolotów.

– Jesteśmy dumni, że w czerwcu przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów do ich miejsc docelowych. Pomimo wyzwań stojących przed branżą turystyczną, w ciągu ostatniego roku osiągnęliśmy znaczny wzrost, budując tym samym fundamenty pod dalszy rozwój w ciągu kolejnej dekady. Nasze zamówienie na ponad 400 samolotów Airbus jest prawdziwym przełomem dla WIZZ, oferując najniższy ślad środowiskowy na pasażera, a także wspierając naszą ambitną strategię WIZZ500. Chcielibyśmy podziękować naszym lojalnym klientom za wybieranie linii Wizz Air z uwagi na niskokosztowe taryfy, zróżnicowaną siatkę połączeń, nowoczesną i zrównoważoną flotę oraz doskonałą obsługę pokładową – komentuje Paulina Gosk manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.