Sukces polskiego artysty w Melbourne

Autor tekstu: , Data publikacji:

Michał Anela jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych młodych artystów zamieszkałych Melbourne. Urodził się w 1978 roku w Warszawie. W trakcie studiów odbył wiele fascynujących podróży, które stały się inspiracją wyrażającą się dziś w jego twórczości. Obecnie Anela jest artystą-rezydentem w Gasworks Arts Park w Melbourne, gdzie można zobaczyć, jak nawiązuje wewnętrzny dialog z tworzonymi przez siebie dziełami z ceramiki.

– Świat widziany oczami artysty jest wyrazem jego subiektywnego postrzegania rzeczywistości, którego częścią jest stan odrealnienia – mówi Michał Anela. Granica między tym co rzeczywiste i wyśnione – jest często niezwykle cienka.

Rysunki i prace ceramiczne oferują wiele twórczych możliwości, ale sam rysunek jest także metodą odwzorowania pomysłów na ceramikę. W ten sposób Anela ujawnia światu elementy swojej osobowości, które są widoczne dopiero wtedy, gdy stają się namacalne.

image006

Michał Anela jest dziś jednym z najwybitniejszych młodych polskich artystów zamieszkałych Melbourne. W ostatnich dwóch latach brał udział w czterech zbiorowych wystawach, a na początku 2015 roku otwarto pierwszą solową wystawę jego dzieł.

Wybrane prace artysty są obecnie wystawiane w galerii Qdos Art Gallery w Lorne. Również muzeum Ceramics Victoria Collection posiada w swojej stałej kolekcji jedno z ceramicznych dzieł Aneli.

image004

Jego cztery kolekcje zatytułowane: Primitive State, Coral Consciousness, Coral Coincidence oraz The Lady MacBeth Collection, nawiązują do żywiołów, łącząc przy tym ze sobą dwa światy – stan snu i rzeczywistość. Obecnie pracuje nad nowym cyklem przedmiotów z ceramiki zatytułowanym Back to Atlantis, back to source;

Więcej informacji: michalanela.com.

image001