– Świat widziany oczami artysty jest wyrazem jego subiektywnego postrzegania rzeczywistości, którego częścią jest stan odrealnienia – mówi Michał Anela. Granica między tym co rzeczywiste i wyśnione – jest często niezwykle cienka.
Rysunki i prace ceramiczne oferują wiele twórczych możliwości, ale sam rysunek jest także metodą odwzorowania pomysłów na ceramikę. W ten sposób Anela ujawnia światu elementy swojej osobowości, które są widoczne dopiero wtedy, gdy stają się namacalne.
Michał Anela jest dziś jednym z najwybitniejszych młodych polskich artystów zamieszkałych Melbourne. W ostatnich dwóch latach brał udział w czterech zbiorowych wystawach, a na początku 2015 roku otwarto pierwszą solową wystawę jego dzieł.
Wybrane prace artysty są obecnie wystawiane w galerii Qdos Art Gallery w Lorne. Również muzeum Ceramics Victoria Collection posiada w swojej stałej kolekcji jedno z ceramicznych dzieł Aneli.
Jego cztery kolekcje zatytułowane: Primitive State, Coral Consciousness, Coral Coincidence oraz The Lady MacBeth Collection, nawiązują do żywiołów, łącząc przy tym ze sobą dwa światy – stan snu i rzeczywistość. Obecnie pracuje nad nowym cyklem przedmiotów z ceramiki zatytułowanym Back to Atlantis, back to source;
Więcej informacji: michalanela.com.