Więcej lotów Emirates w wakacje

Autor tekstu: , Data publikacji:

Emirates rozwijają swoje usługi i siatkę połączeń, aby sprostać dużemu zapotrzebowaniu na podróże rekreacyjne w okresie letnim. Linia lotnicza stopniowo i bezpiecznie odbudowuje swoją siatkę połączeń i zwiększa obecność na kluczowych rynkach, by obsłużyć rosnący popyt na podróże służbowe i turystyczne, a także wspierać podróże osób odwiedzających swoich krewnych i przyjaciół. Aktualnie linie Emirates obsługują 115 globalnych kierunków pasażerskich, a do końca lipca wrócą do blisko 90% swojej sieci sprzed pandemii. Będą obsługiwać 880 lotów tygodniowo w 124 miastach.

W lipcu linia lotnicza wznowi połączenia do 7 miast, w tym: do Wenecji od 1 lipca; do Phuket, Nicei, Orlando i Mexico City – 2 lipca; do Lyonu – 9 lipca i na Maltę od 14 lipca. Linie Emirates uruchomią również loty do drugiego co do wielkości miasta Florydy i jednego z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie, Miami, począwszy od 22 lipca.

Emirates dokładają wszelkich starań, aby zapewnić łączność Dubaju, firm i społeczności na całym świecie. Ciężko pracujemy, aby odbudować naszą sieć i zapewnić dostęp do większej liczby miejsc docelowych we współpracy z lokalnymi władzami i interesariuszami. Wiele krajów zaczęło otwierać się ponownie na międzynarodowych gości, widzimy silne oznaki stłumionego pandemią popytu wszędzie tam, gdzie ograniczenia zostały złagodzone. Linie Emirates zręcznie dopasowują usługi lotnicze, identyfikują jak możemy rozszerzać naszą obecność i zapewniać klientom więcej możliwości bezpiecznego dotarcia tam, gdzie chcą, oferując najlepszą w swojej klasie obsługę, większą wygodę i wybór – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates.

Więcej lotów do najpopularniejszych miejsc

W całej swojej sieci linia lotnicza rozszerzy rozkłady lotów w okresie letnim i zwiększy przepustowość,  łącząc większą liczbę klientów z popularnymi miejscami docelowymi oraz dodając więcej możliwości wyboru, aby zapewnić wygodę podczas planowania długo oczekiwanych wakacji.

Linie Emirates zwiększą częstotliwość lotów do 12 miast w Europie, Afryce i Ameryce Północnej. Jest to możliwe dzięki temu, że więcej miejsc zostanie ponownie otwartych dla zagranicznych gości, oferując także podróż bez kwarantanny. Kierunki Emirates z rozszerzonymi rozkładami na lipiec i sierpień to: niemieckie miasta Monachium, Dusseldorf i Hamburg; Zurych; Wiedeń; Praga; Madryt; Sztokholm; Bruksela; Lizbona; Chicago i Tunis. W Europie linia lotnicza lata obecnie do ponad 30 miast w 20 krajach, w tym do popularnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Francji i na Malcie, oferując przyloty bez kwarantanny.

Linie Emirates będą nadal budować swoją obecność w Stanach Zjednoczonych, dzięki szybkim wprowadzaniu szczepionek i ponownym otwarciu podróży lotniczych w tym kraju. Po dodaniu Miami do swojej sieci w lipcu, linie Emirates będą obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do USA, oferując ponad 26 000 miejsc w 12 bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando. Linia lotnicza rozwija również operacje transatlantyckie Mediolan-Nowy Jork i Ateny-Newark, aby sprostać dużej liczbie pasażerów i wysokiemu popytowi na luksusowe przeloty.

Rozbudowana letnia sieć A380

Latem tego roku Emirates wzmocnią również swoją sieć A380, udostępniając flagowe usługi do 15 miast w ramach 129 usług tygodniowo. Latem linia planuje uruchomić ponad 30 swoich samolotów A380, aby powiększyć swoją flotę 151 Boeingów 777. Klienci nadal chcą latać Airbusem A380, a wielu z nich robi wszystko, aby zarezerwować podróż właśnie tym samolotem Emirates. Wyróżnia się on przestronnością, ciszą i niezrównanym poziomem komfortu.

Linie Emirates będą wdrażać loty samolotem A380 w okresie letnim do i z następujących miastach: Kair, Dżudda, Amman, Kanton, Londyn Heathrow, Manchester, Frankfurt, Wiedeń, Paryż, Monachium, Moskwa, Nowy Jork JFK, Los Angeles, Waszyngton i Toronto. Przyspieszenie wdrażania A380 pokazuje, jak ważny jest samolot dla strategii odbudowy i rozwoju Emirates. A380 zapewnia efektywne wykorzystanie przepustowości na trasach o dużym popycie i umożliwia liniom Emirates dostarczanie pożądanego doświadczenia lotem A380 większej liczbie klientów.

Podczas podróży tego lata klienci Emirates mogą być spokojni, że ich zdrowie i bezpieczeństwo nadal mają najwyższy priorytet. Wylatując z Dubaju, klienci mogą korzystać z technologii zbliżeniowej niemal na każdym etapie podróży, co zapewnia dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Linia lotnicza zwiększa również możliwości weryfikacji cyfrowej, zapewniając swoim klientom jeszcze więcej możliwości korzystania z IATA Travel Pass tego lata. Klienci wylatujący z Dubaju będą mogli również korzystać z onlinowej weryfikacji dokumentacji medycznej związanej z Covid-19 w ramach współpracy linii lotniczej z Dubai Health Authority.

Linie Emirates są liderem w branży dzięki rozwiązaniom zorientowanym na klienta, które sprawiają, że planowanie podróży jest bezstresowe. Wszystko to dzięki hojnym i elastycznym politykom rezerwacji, rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej od wielu ryzyk oraz wspieraniu lojalnych klientów w zachowaniu ich statusu poziomu i ważności mil.