Więcej lotów KLM do USA

Autor tekstu: , Data publikacji:

W związku z ogłoszonym ostatnio złagodzeniem przepisów wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, linie lotnicze KLM podjęły decyzję o dodatkowych lotach do miast w USA. Przewoźnik uruchomi bezpośrednie trasy z Amsterdamu do Las Vegas i Miami od 7 grudnia 2021.

Aktualnie KLM utrzymuje połączenia do 8 miast na terenie Stanów Zjednoczonych: Atlanty, Chicago, Houston, Nowego Jorku (JFK), Minneapolis, Los Angeles, San Francisco, Waszyngtonu oraz do Detroit i Bostonu w code-share z Delta Airlines.

W związku z ogłoszonym ostatnio złagodzeniem przepisów wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM podjęły decyzję u uruchomieniu dodatkowych lotów do miast w USA. Władze Stanów Zjednoczonych ogłosiły, że od początku listopada b.r. zezwolą na wjazd wszystkim w pełni zaszczepionym podróżnym z krajów Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii. W konsekwencji rząd holenderski podjął decyzję o wycofaniu wcześniej obowiązujących przepisów dotyczących kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych przylatujących ze Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ze względu na te przepisy, KLM był zmuszony do anulacji lotów.

Złagodzenie ograniczeń przyspieszyło decyzję przewoźnika o rozpoczęciu połączeń do Las Vegas i Miami od 7 grudnia 2021. Pasażerowie KLM z biletami na podróż do wspomnianych miast mogą kontaktować się z linią w celu bezpłatnej zmiany rezerwacji na bezpośrednie loty (przez Amsterdam).

Oferta lotów do Las Vegas i Miami będzie wyglądać następująco:

Miami

Amsterdam-Miami
wtorek/piątek/niedziela – 10:20-14:20

Miami-Amsterdam
wtorek/piątek/niedziela – 16:30-06:50

Las Vegas

Amsterdam-Las Vegas
wtorek/czwartek/niedziela – 12:35-14:10

Las Vegas-Amsterdam
wtorek/czwartek/niedziela – 15:59-10:50

Ponadto, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, oprócz Las Vegas i Miami, zimowa oferta KLM wzbogaci się o takie kierunki jak: Cancun (Meksyk), Port of Spain (Trynidad i Tobago), Bridgetown (Barbados) i Mombasa (Kenia).