Wizz Air otwiera nową bazę na lotnisku Fiumicino

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air ogłosił otwarcie 43. bazy oraz największej dotychczas liczby nowych tras w ofercie. Na lotnisku w Rzymie Fiumicino linia umieści w lipcu 2021 roku 4 samoloty typu Airbus A321neo. Dzisiejsze ogłoszenie 32 nowych połączeń do 19 krajów uzupełni ofertę składającą się z 25 tras z lotnisk w Rzymie Fiumicino i Ciampino.

Loty Wizz Air do Włoch rozpoczęły się w 2004 roku. Od tego czasu ponad 40 milionów pasażerów skorzystało z tamtejszej oferty ponad 200 tras Wizz Air. Linia, posiadając 17 lat doświadczenia, z zaangażowaniem rozwija działalność, aby umożliwiać podróżowanie coraz większej liczbie osób. Utworzenie najnowszej, 43. bazy Wizz Air w Rzymie Fiumicino zostało poprzedzone otwarciem czterech innych baz we Włoszech (tj. Mediolan Malpensa, Katania, Palermo oraz Bari). Nowa baza oznacza ponad 100 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air oraz ponad 1500 w branżach związanych z działalnością przewoźnika**. 4 samoloty typu Airbus A321 neo będą realizować operacje na 32 nowych trasach (Londyn Luton, Liverpool, Eindhoven, Sofia, Tel Awiw, Casablanca, Marrakesz, Mykonos, Santorini, Korfu, Zakintos, Heraklion, Larnaka, Fuerteventura, Teneryfa, Szarm el-Szejk, Hurghada, Aleksandria, Charków, Prisztina, Antalya, Bodrum, Keflavik, Targu Mures, Konstanca, Satu Mare, Dubrownik, Split, Faro, Nicea, Praga, Tallin) – w sumie 57 kierunków ze stolicy Włoch w 2021 roku. W efekcie oferta Wizz Air z Rzymu w skali roku osiągnie niemal 4 mln miejsc w sprzedaży. Rozbudowana siatka WIZZ zapewni nowe, dotychczas nieobsługiwane z Rzymu kierunki, takie jak: Liverpool, Keflavik, Hurghada, Aleksandria, Tallin, Prisztina, Targu Mures, Satu Mare, Konstanca, Faro, Fuerteventura, Antalya i Bodrum.

Jednocześnie Wizz Air uruchamia lokalny, Włoski Wizz Air Discount Club. 12-miesięczne członkowstwo gwarantuje obniżkę cen biletów na wszystkie loty krajowe Wizz Air we Włoszech kosztujące ponad 14,99 euro, a także 2 euro zniżki na usługę WIZZ Priority (w miarę dostępności). Ceny uczestnictwa w Krajowym Wizz Air Discount Club rozpoczynają się już 19,99 euro rocznie.

Wizz Air to linia lotnicza o kredytowym ratingu inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo, w której wiek maszyn wynosi średnio 5,4 roku. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air opiewa na ponad 250 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo, co pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego we Włoszech oraz w całej siatce połączeń przewoźnika.

Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny. Materiał wideo podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: tutaj.

Pasażerowie mogą dodać do swojej rezerwacji usługę WIZZ Flex. Wykupienie usługi uprawnia do zmiany daty lub kierunku podróży – możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ. Dzięki usłudze pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji, zwłaszcza w tym niepewnym czasie.

Podczas piątkowej  konferencji prasowej w Rzymie Fiumicino, George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air Group powiedział: – Z radością ogłaszam otwarcie naszej najnowszej bazy na lotnisku w Rzymie Fiumicino. 5. włoska baza Wizz Air podkreśla zaangażowanie linii w odbudowę włoskiej gospodarki oraz w rozwój przystępnej oferty. W minionych 12 miesiącach rozmieściliśmy 17 samolotów w bazach we Włoszech i zamierzamy kontynuować inwestowanie w tutejszy rynek, w następnych 3 latach otwierając kolejne bazy i nowe trasy krajowe i międzynarodowe. Nasze nowe samoloty A321neo oraz ulepszone procedury higieniczne zapewnią najlepsze warunki dla pasażerów i są jednocześnie wyrazem troski o najniższy ślad środowiskowy. Czekamy na pasażerów na pokładach samolotów.