Wizz Air poleci z Katowic do Dubaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejny odważny ruch węgierskiego taniego przewoźnika Wizz Air. Po zapowiedzi otwarcia połączenia z lotniska Olsztyn Mazury do Londynu, linia otwiera jesienią połączenie z Katowic do Dubaju. W dwie strony bez bagażu rejestrowanego będzie można polecieć za około 900 złotych.

Od 31 października Wizz Air rozpocznie operacje do Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Loty na nowej trasie odbywać się będą 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki.
Wizz Air to pierwsza linia lotnicza, która w 2013 roku rozpoczęła loty na lotnisko Dubai World Central, zaprojektowane z założeniem, aby stać się głównym centrum lotniczym w regionie.

– Z ogromną radością dodajemy kolejną atrakcyjną trasę do naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od 31 października WIZZ będzie łączyć Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Prognozuje się, że będzie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie w następnej dekadzie.
Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi.
W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic.
Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 127 tras z 8 polskich lotnisk do 22 krajów. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 49,99 euro/199 złotych*.