Waszyngton, miejsce warte odwiedzenia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiele osób odwiedzających turystycznie i biznesowo Stany Zjednoczone zaczyna swoją amerykańską przygodę od Nowego Jorku. Warto jednka przełamać ten schemat i rozpocząć od stolicy, czyli Waszyngtonu. To w tym mieście zapadają najważniejsze decyzje polityczne, mające wpływ nie tylko na USA, ale i cały świat, a na turystów czekają atrakcje związane nie tylko z organami władzy.

Jak dostać się do Waszyngtonu?

Aby dostać się do tego miasta, potrzebna jest przede wszystkim wiza, a gdy się ją już posiada – wówczas można rezerwować bilety na samolot. Ze względu na to, że jest to podróż międzykontynentalna, nie zaliczają się one do najtańszych, jednak bilet biletowi nierówny. Jeśli szanuje się swoje pieniądze, wówczas warto wybrać tańszą opcję – a istnieją tanie loty do tego miasta. Bilety lotnicze do Waszyngtonu i z powrotem to wydatek ok. 2150 złotych. Należy pamiętać, że nie ma bezpośrednich połączeń i podróż do stolicy USA wymaga przesiadki po drodze. Zanim zobaczy się Waszyngton, podróżnik będzie musiał zaczekać na drugi samolot we Frankfurcie, Kopenhadze, Monachium lub innym mieście. Z Polski samoloty w tamtym kierunku wylatują z sześciu miast – Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Szczecina i Wrocławia.
Czas podróży uzależniony jest od długości oczekiwania na przesiadkę podczas podróży i wynosi od 14 do nawet 32 godzin.

Gdzie kupić bilety na lot?

Bilety na tanie loty Waszyngton można znaleźć na stronach przewoźników, jednak dobrze skorzystać z portali, które gromadzą oferty tanich lotów, jak np. Fru.pl. Dzięki temu ma się szerszy wybór atrakcyjnych cenowo biletów w różnych terminach od wszystkich linii lotniczych. Aby tanie loty wyszły jeszcze bardziej ekonomicznie, warto rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem oraz patrzeć za promocjami. Wspomniany serwis umożliwia również zapisanie się na alarmy cenowe – gdy tylko pokaże się atrakcyjnie cenowo oferta, użytkownik zostanie o tym powiadomiony drogą mailową.

Co na miejscu?

Po przylocie do miasta trzeba się gdzieś zatrzymać – Waszyngton to kilkadziesiąt hoteli i moteli w różnych cenach, które można sprawdzić w sieci i znaleźć dla siebie najbardziej pasującą cenowo ofertę. Gdy ma się już zapewniony nocleg, wówczas warto odwiedzić „żelazne punkty” turystyczny, które w większości znajdują się w swoim sąsiedztwie – Kapitol, Biblioteka Kongresu, Instytut Smithsona, Siedziba Federalnego Biura Śledczego czy też liczne muzea i galerie to miejsca, w których spędzić można w ciekawy sposób wiele godzin życia. Ceny biletów wstępu podawane są na ich witrynach internetowych, dzięki czemu wiadomo, w jaki budżet zaopatrzyć się na drogę. Polecane pory roku na wizyty to wiosna i lato.